KPSS, YKS, TYT… Sınavlara Hazırlık için En İyi Youtube Ders Kanalları

youtube-ders-anlatımı

Ömrümüzün yarısı sınavlara hazırlık yaparak geçiyor. KPSS bitse ALES başlıyor, her günümüz sınav stresiyle dolup taşıyor. Üstelik sürekli değişen sistemler motivasyonu yerle bir ediyor. Eğer siz de şu an sınavlara hazırlanan öğrencilerden biriyseniz bu yazı size geliyor. KPSS, YKS, TYT… Sınavlara hazırlık için en iyi Youtube ders kanalları listesi. Her ders için özel öğretmenlerin isim listesiyle beraber.

Kolayca ders çalışmak için videolar izlemek güzel bir yöntem. Anlık yorumlarla sorularınızı sorup kolayca çözüm bulabilirsiniz.

En İyi Youtube Ders Kanalları

Önce Türkçe dersinden başlayalım. Türkçe – Edebiyat dendiğinde benim favori hocam kesinlikle Kadir Gümüş. Bugüne kadar ondan dinleyip geçemediğim bir Edebiyat dersi olmadı. Akılda kalıcı şekilde ve kilit noktaları anlatıyor. Konuyu uzatmadan direkt soru hedefli anlatımları var. Üstelik dikkatinizi uzun süre derste tutabiliyor. Gizem Ural da Türkçe dersinde bir diğer izlemeyi sevdiğim hoca.

Ders Çalışmak

Matematik

İlyas Hoca

Anıl Hoca ile Matematik videoları

Fizik

Umut Öncül

Fizikle Barış

Coğrafya

Bayram Meral

Engin Hoca

Biyoloji

Senin Biyolojin

Selin Hoca

Tarih

Hamza Tatar

Ramazan Hoca

Kimya

Kimya Adası

Hocalara Geldik

Geometri

Hocalara Geldik

Benim KPSS başvuru yapıp, ders çalıştığım dönemde en çok faydalandığım kanallar bunlardı. Kanal isimleriyle öncelikle Youtube’da arayın. Daha sonra her kanaldan kategorilere bakarak hangi dersi ve hangi sınavı çalışıyorsanız araştırma yapın. Örneğin TYT Matematik ya da TYT Konuları gibi. Bu listeyi hazırlarken sıkmadan anlatan, video kalitesi iyi olan kanalları seçtim. Ders çalışma programı hazırladınız ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, öncelikle Youtube konu anlatan videoları izleyip daha sonra kitabınızdan detaylı bir çalışma sistemi oluşturabilirsiniz. Youtube ders kanalları son zamanlarda oldukça popüler. Benim tercih ettiklerim gerçekten dershanede, profesyonel bir çekimle yapılan ders anlatımları. Bir de öğrencilerden değil direkt olarak öğretmenlerin anlattığı ders kanalları daha verimli çalışmanızı sağlar. Çünkü onlar bu sınav sisteminin içindeler ve soru odaklı anlatımda çok daha yetkinler.

Nasıl Verimli Ders Çalışırım yazımı da okuyabilirsiniz.

Benim bilmediğim daha birçok kaliteli kanal vardır. O kanalları da siz yorumlarda yazarsanız çok sevinirim.

Hangi sınava hazırlanıyorsanız hazırlanın sınavların sizi boğmasına izin vermeyin. Sınavlar yalnızca istediğiniz yere ulaşmak için hızlı atılan bir adımdır. Bir şeyi gerçekten isterseniz, yeterli çaba ile ne olursa olsun ona ulaşırsınız.

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!