En İyi Yüz Temizleme Cihazları

yuz-temizleme-cihazi

Titreşimli yüz temizleme cihazları son zamanlarda oldukça popüler. Bunlardan en iyisi Foreo olarak biliniyor. Çünkü çıktığı ilk zamanlarda neredeyse tüm ünlülere gönderildi ve hepsi tavsiye etti. En iyi yüz temizleme cihazları listesinde belki ilk sırada bu marka var ama biz bu yazıda daha uygun fiyatlı ve aynı etkiye sahip muadillerini konuşacağız.

En son aldığım bir C vitamini serumu Instagram fenomeni tavsiye etti diye Trendyol’da 60 TL’ye satılan ürünün 2 gün boyunca 290TL’ye satıldığını gördü bu gözler. Bu nedenle birçok ünlünün ya da fenomenin aynı anda reklamını yaptığı ürünleri tercih etmiyorum genelde.

İster bir cilt bakım aşığı olun ister cilt bakımı konusunda tam bir acemi olun, bir yüz temizleme cihazı, fazladan zaman harcamadan cilt bakım rutininiz için büyük bir yardımcıdır. Temizleme cihazları, cildinizi aşırıya kaçmadan kir, yağ ve makyajınızı temizlemeye yardımcı olmak için mükemmel bir katman oluşturuyor. Yüz temizleme köpüğünüzü elinizle yaydığınızdan çok daha iyi bir şekilde yayıyor.

En İyi Cilt Temizleme Cihazı

Foreo markasına da pek sıcak yaklaşamadım. Alıp şans vermek gerekir tabi ki. Fakat bu yazıda Foreo muadili yüz temizleme cihazı modellerinden bahsetmek istiyorum. Şarjlı yüz temizleme cihazı olarak ilk kullandığım XOLO.

Bunlardan ilki kullandığım Xolo titreşimli yüz temizleme cihazı. Farklı titreşim ayarları var. Ön yüzünde çok daha ince silikon kısımlar var o kısımla yüz temizleyicimi uyguluyorum.

Arka kısmında daha kalın silikon kıllardan oluşan bölüm var. Orada da masaj yapabiliyorsunuz. Mesela serumunuzu sürüp, titreşim ayarını ayarlayarak masaj yapabilirsiniz.

yüz-temizleme-cihazları
Foreo Yüz Temizleme Cihazları

Xiaomi Cilt Temizleme Cihazı Inface. Teknoloji konusunda Xiaomi’ye güvendiğim için sanırım epey uzun süre inceledim.

Şimdi stokları hızlıca tükenen ve tasarım olarak daha ergonomik olduğunu düşündüğüm Miniso Cilt temizleme cihazı yeniden stoklara girdi.

yüz-temizleme-cihazı
Miniso Yüz Temizleme Cihazları

Trendyol’dan ulaşabilirsiniz. Miniso kullananlardan da genelde olumlu yorumlar alıyor. Silikon yüz temizleme cihazları normal yüz fırçalarından daha hijyenik bir kullanım sunuyor. Rahat yıkanabildiği için bakteri barındırmıyor. Masaj özelliği oldukça güzel. Şarj edilebilir olması da bir avantaj. Şarjı da hemen bitmiyor. Ben aylar önce almıştım daha dün şarj etmek zorunda kaldım. Hemen şarj oldu.

Cilt temizleyici ürünleri, serum ve kremleri yüze daha iyi yaymak için kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu tarz cihazlar kullanınca cilt bakımı için daha istekli oluyorum. Kan akışını da sağlayan titreşimli cilt temizleme cihazları parlak bir görünüm kazanmanızı da sağlıyor.

Bu yazıda direkt olarak bir marka önermek istemedim. Sadece Foreo kullanmadan önce muadillerine bakarak deneyebilirsiniz. Eğer severseniz ve bir üst seviyeye geçmek isterseniz çok daha iyi markalara geçebilirsiniz. Fakat ben aralarında yalnızca fiyat farkı olduğunu düşünüyorum. Hepsi silikon hepsi titreşim ayarları. Elinizde rahatlıkla kullanabileceğinizi düşündüğünüz bir tasarımı seçmeniz de çok önemli. Benim kullandığım Xolo markasının yapısı Foreo’nun aynısı. Burun kenarlarına rahat ulaşabiliyorum. Yüz temizleme jelimi her bölgeye rahatlıkla yayıyorum. Miniso cilt temizleme cihazı bu açıdan çok daha kullanışlı gibi geliyor. İncelen yapısı ile daha pratik görünüyor.

Sevgilerle

Yorumlarınız benim için değerli!