En Kolay Buzdolabı Düzenleyici 5 Öneri

Sosyal medyada iyi organize edilmiş, renk uyumlu buzdolaplarına bakmak büyüleyici. Ama aslında organize bir buzdolabı zamandan ve paradan da tasarruf sağlar. İçeride tam olarak ne olduğunu biliyorsanız, market alışverişi ve yemek saatleri daha az yemek israfı anlamına gelir. Bu yazıda buzdolabı düzenleyici 5 öneri paylaşacağım.

Bu düzene başlamadan önce en çok eriştiğiniz yiyeceklere öncelik vermenizi tavsiye ediyorum. Oradan, öğeleri gruplara ayırın ve daha tek tip bir görünüm için şeffaf kaplara yerleştirin. Gerisi size kalmış: Gazoz kutuları, aşırı yüklenmiş atıştırmalık çekmeceleri ve büyüyen içecek şişeleriyle mücadele etmenize yardımcı olacak farklı depolama çözümlerini stoklayın.

Eşyaları raflara yerleştirirken, sizin için ve yiyeceklerin kendisi için en anlamlı olanı düşünün. Çoğu insan sütü en alt rafta veya kapakta tutar, ancak en soğuk olan üst rafın arkasına gitmelidir (derin dondurucunun üst kapakta olduğu modellerde). Aynı şey yumurtalar için de geçerlidir: Yumurtaları orijinal kartonlarında, sıcaklıkların daha tutarlı olduğu orta veya alt raflarda saklayın. Baharatlar (evet özellikle yazın baharatlar buzdolabında saklanmalı), tereyağı, yumuşak peynirler ve işlenmiş meyve suları için buzdolabı kapağını ayırın.

Küçük çocuklarınız varsa, yiyeceklerini göz hizasına yerleştirin, böylece onları ortalığı dağıtmadan kolayca alabilirler. 

Yeni bir şey satın aldığınızda – örneğin taze bir süt – eski öğeleri öne doğru döndürün, böylece son kullanma tarihinden önce kullanılabilirler. Sadece depolamaya değil, artıklara da dikkat edin: Balıkları bir ila iki gün sonra, eti iki ila üç gün sonra ve sebzeleri veya tahılları beş ila yedi gün sonra atın.

Buzdolabınızı temizlemeye başlamadan önce, sahip olunması gereken bu depolama çözümlerini ve aletlerini stoklayın.

Buzdolabı Düzenleme

Hepimiz buzdolabı düzenleme videoları içinde kaybolmuyor muyuz? Ben bayılıyorum! Öncelikle buzdolabı düzenleyici ürünlere ihtiyacımız var. İşte gerekenler;

Cam saklama kapları: Kalan yemekleri tencerelerden bu cam gıda saklama kaplarına aktarın.

Etiketler:  İçinde ne olduğunu ve daha da önemlisi ne zaman sona ereceğini tam olarak bilmeniz için her kabı etiketleyin ve tarih atın.

Buzdolabı Düzenleyici

Şeffaf buzdolabı kutuları: Temiz kutular arkadaşınızdır. Çeşitli şekil ve boyutlarda stok yapın ve tüm çeşnileriniz, ürünleriniz, içecekleriniz, yoğurtlarınız ve daha fazlası için bir kutu bulun. Buzdolabı düzenleyici şeffaf kutular hemen her yerde mevcut.

Silikon yıkanabilir gıda torbaları: Standart tek kullanımlık torbalardan daha çevre dostu olan bu torbalar, Amazon’daki en popüler gıda saklama ürünlerinden biri haline geldi. Kalanları bu hava geçirmez torbalarda saklayın ve ardından yeniden ısıtmak için doğrudan mikrodalga fırına veya kaynar suya koyun. 

Yıkanabilir buzdolabı örtüleri: Bakteri ve kalıcı kokularla da savaşan bir dizi su geçirmez buzdolabı örtüsü ile temizliği daha az angarya yapın.

Bu yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Sevgilerle.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: