En Tarz Kavanoz Boyama Fikirleri

Kavanoz boyama hem kolay hem de çok şık. Sadece birkaç teknik öğrenerek mükemmel kavanozlar tasarlayabilirsiniz. Biraz yaratıcılık biraz da ilham için En Tarz Kavanoz Boyama Fikirleri yazısına başlayalım!

Kavanoz süsleme sayesinde şık ve modern ev dekorasyonu yapabilir, hediyeler yapabilirsiniz. Dağıtabilir, yıkayabilir ve yeniden tasarlayabilirsiniz. Cam boyamadan önce astar atılmalı mı? sorusu sıklıkla merak ediliyor. Buna gerek yok ama astar atmak, herhangi bir boyanın daha iyi yapışmasına yardımcı olmak ve daha az çizgili görünmesini sağlamaktır. Ayrıca kavanozu kaplamak için daha az kat boya kullanmanız gerekecektir. Bu yüzden şeffaf ya da tasarımınıza göre beyaz astar öneririm.

Örneğin yukarıdaki beyaz kavanoz boyama tasarımında parlak beyaz sprey boya kullanılmış. Parlak beyaz sprey boya kavanozları. Sadece bir kat sürüyoruz. Bir sonraki adıma geçmeden önce tamamen kurumasını bekleyin. Spoons yazısı gibi pek çok sticker instagram ya da etsy mağazalarında satılıyor. Sprey boya ile cam kavanoz boyama oldukça kolay ve eğlenceli.

Diğer sıkça sorulan soru da boyayı nasıl kalıcı bir hale getiririz? Ben yumuşak sabun ve ılık/sıcak suyla yıkayıp ve kurumaya bırakıyorum. Yüzeyin boyanın yapışmasına izin vermesi için parmak izlerinden vb. yağları çıkarmak gibi konularda oldukça başarılı bir formül.

Kavanoz boyama için farklı yöntemler var;

  • Oje ile kavanoz boyama
  • Sprey boya ile cam kavanoz boyama
  • Akrilik boya ile cam kavanoz boyama

Benim kullandığım yöntem akrilik boya ile cam kavanoz boyama yöntemi. Okul öncesi kavanoz boyama etkinliklerinde kolayca çıkabilen boyalar kullanılabilir. Hatta parmak boyalarla eğlenceli baskılar ortaya çıkarılabilir.

Yaratıcı fikirlerle uğraşmaktan hoşlanıyorsanız cam kavanoz boyamaya başlayabilirsiniz. Ortaya çıkan ürünü süs olarak kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Çok özel bir beceri gerektirmeyen cam kavanoz boyama işlemi ancak biraz özen gösterildiğinde başarılı sonuçlar verebilir.

Evinizdeki eski kavanozları değerlendirmenin en iyi yolu olan cam kavanoz boyama yöntemi sayesinde evinizin her köşesinde değerli bir süse sahip olabilir, içine koyabileceğiniz aksesuarlarla estetik bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Yıkanınca çıkmayan cam boyası olarak genel olarak her markanın kalıcı boya ve vernikleri bulunuyor. Cadence cam boyası bunlardan sadece biri. Ben hiç denemedim ama sürekli yıkandığında mutlaka küçük bir deforme olacağını düşünüyorum. Kullananlar yorumlarda belirtirse öğrenmiş oluruz 🙂

Cam kavanoz boyama malzemeleri hemen her büyük tuhafiyede var aslında. Hem de artık oldukça çeşitli. Etiketler, boyalar ve süslemeler için internetten ya da tuhafiyelerden ürün alabilirsiniz. Büyük tuhafiyelerde hobi bölümünde yardımcı da oluyorlar.

Küçük boyutlu cam kavanozları zevkinize göre boyadıktan sonra kalemlik olarak kullanabilirsiniz. Oluşturduğunuz kalemlikleri çocuklarınıza, erkek veya kız arkadaşınıza, eşinize veya arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

Çiçek desenlerinden hoşlanıyorsanız üzerinde çiçek desenleri bulunan kullanışlı bir vazo oluşturabilirsiniz. İnce cam kavanozları tercih ederseniz, çay ve kahve içerken bu cam kavanozu kupa olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Boyadığınız kavanozlarla neler yapabileceğiniz hayal gücünüze kalmış.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: