Estetik Not Alma Teknikleri

Ajandalara geçildi, yılın başında güzel yazı teknikleri ile yazılara başlandı mı? Ben not alma uygulamaları konusunda çok hevesli olduğum için oldukça heyecanlıyım. Bu yazıda sizlerle estetik not alma teknikleri hakkında kısa bir bilgi vermek istedim. Önce şuna karar verelim siz dijital not alma meraklısı mısınız yoksa kalem kağıt olmadan asla mı diyorsunuz?

Etkili Not Tutma

Hem etkili hem de estetik gözüken notlar almak için tutarlı bir renk şeması seçmek en önemlisidir. Dikkat çekici başlıklar kullanmak, kaliteli kalem yatırımı yapmak, mükemmel bir yazı stiliyle düzenli bir yazıyla yazmak, farklı not alma yöntemleriyle deneme yapmak, basit bir gövde metniyle yazmak önemli.

Bununla birlikte notları diyagramlar, tablolar ve görsellerle zenginleştirmek ve kawaii tarzı washi bant ve etiketler gibi süslemeler eklemek gerekiyor!

Tutarlı Bir Renk Şeması Seçin: Bence en önemli şey birbiri ile uyumlu ve tutarlı şema seçmek. Estetik notlar alırken ilk yapmanız gereken şey bir renk şeması seçmektir. Notlarınızın estetik görünmesi için renk şemasının tutarlı olması gerekir. Renklerde aşırıya kaçmamanız gerekiyor. Ayrıca not sayfası başına iki veya üç renkle sınırlı kalmanız iyi olur.

Notlarınızda, görsel ilgi eklemek için aynı rengin farklı tonlarını kullanmayı düşünebilirsiniz. Örneğin, başlıklar için daha koyu bir ton kullanabilirsiniz. Alt başlıklar, anahtar kelimeler için bir rengin daha açık tonunu kullanabilirsiniz.

Not Alırken Renk Kodlaması

  Not tutarken renk kodlamasını öğrenin. Estetik notlar için çalışırken onları düzenli ve tutarlı hale getirmenin en iyi yoludur. Görsel hafıza ile öğrenenler için özellikle iyi bir çalışma taktiğidir.

  İşte notlarınız için kullanabileceğiniz bir renk kodlama sistemi örneği:

  Pembe = Alıntılar

  Mavi = Önemli tanımlar, kavramlar ve ana fikirler

  Yeşil = Anahtar kelimeler ve tanımlamalar

  Renk kodlama sisteminizde herhangi bir renk kullanabilirsiniz. Aslında, bunu kolayca hatırlayabilmeniz ve kişiselleştirebilmeniz için kendi renk kodlamanızı yapmanızı öneririm.

  Dikkat Çekici Başlıklar Kullanın: Notlarınızı estetik hale getirmenin çok basit bir yolu var. Onlarda gösterişli ve dikkat çekici başlıklar kullanmaktır. Bu makaleden alabileceğiniz en önemli not alma ipucu budur. Sayfanın üstüne güzel bir başlık koyabilir ve sonra geri kalan notlarınızı sıradan siyah kalemle yazabilirsiniz. Anında estetik olacaklardır!


  Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

  Sevgilerle

  Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

  Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

  Bu yazıyı daha sonra okumak için yazıdaki görseli Pin’leyebilirsiniz!

  Yorumlarınız benim için değerli!