Etkileyici Blog Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Blog yazarlığınızı geliştirmek ve nasıl harika blog fotoğrafları çekeceğinizi öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Blog yazarı olmak, blog yazılarınıza ve büyük olasılıkla sosyal medyanıza fotoğraflar eklediğiniz anlamına gelir. Etkileyici blog fotoğrafı nasıl çekilir? Elbette Instagram, fotoğrafların cennet bahçesidir, bu nedenle Instagramda fenomen olmak istiyorsanız ne yaptığınızı bilmeniz gerekir.

Harika olan şey, iyi blog fotoğrafları çekmeyle ilgili her şeyi kendi kendinize öğrenebilmenizdir! Ayrıca şık bir fotoğraf makinesine tonlarca para harcamanıza bile gerek yok. Telefonunuzu kullanarak harika tema fotoğrafları oluşturabilirsiniz.

Bloggerlar İçin Fotoğrafçılık İpuçları

Bloggerlar için yardımcı olabilecek bazı fotoğrafçılık ipuçları var. Instagram’a ilk başladığımda ve blog fotoğrafları ayarlarken zorlandığımı biliyorum, nasıl iyi bir fotoğraf çekeceğim ve onunla ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu. Kişisel Instagram hesabımda fotoğraflarımı hiç düzenlemedim!

İlişkiliBlog Yazınızın Okunmamasının 6 Nedeni

En güzel blog fotoğrafları nasıl çekilir” öğrenmek istiyorsanız, o zaman bu yazı tam size göre!

Blogger Olmak

Öncelikle belli bir renk teması belirleyin. Genel tema renginiz için etrafa bakın.

Biraz araştırma yapın – ilham alın,

Hazır ayar oluşturun,

Fotoğraflar için doğru aydınlatmayı elde edin,

Arkadaşlarınızdan yardım alın,

Farklı açıları deneyin,

İçeriğinizi önceden planlayın,

Bir medya kitaplığı oluşturun.

Kendi görselleriniz neden önemlidir?

Aslında blog görsellerimde ücretsiz stok görseller kullanıyorum. Daha güzel geliyor fakat kendi blog görsellerinizi kullanmak sizi her zaman öne çıkarır.

Hala ücretsiz stok görseller kullanıyorum, ancak diğer insanların bloglarını okumaya başladığımda ve benimle aynı görselleri kullandıklarını görünce, blogumun orijinal olmadığını hissettim.

Bloggerlar İçin Fotoğrafçılık İpuçları

Kendi fotoğraflarımı çekmenin çok önemli olduğunu öğrendim ve işte nedeni:

Pinterest orijinal görselleri tercih ediyor!

Pinterest sanatında ustalaştıysanız ya da ustalaşma yolundaysanız o halde pinlerinizde kendi fotoğraflarınızı kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun nedeni, Pinterest’in görsel bir arama motoru olması nedeniyle pinlerinizdeki fotoğrafın ne hakkında olduğunu bilmesidir. Ücretsiz stok görseller kullanıyorsanız, kullandığınız resim, diğer insanlar tarafından oluşturulan çok sayıda pine yerleştirilebilir ve bu da onu daha az orijinal yapar ve aynı zamanda birçok farklı blog gönderisine bağlanmasını sağlar. Dolayısıyla Pinterest, bu görüntünün ne hakkında olduğunu asla bilemeyecek.

Size de mantıklı geldi mi?

Ücretli veya orijinal resimlere sahip pinler her zaman çok daha fazla ziyaretçi getirir!

Bu sadece bir tesadüf olabilir, ancak orijinal resimlerin Pinlerinizde daha iyi olacağına inanıyorum.

Daha fazla fırsat açacak

Blogunuzda ve Instagram’da kendi fotoğraflarınızı kullanmak, markaların çalışmalarınızı ve tarzınızı görebileceği anlamına gelir. Bundan gerçekten hoşlanıyor olabilirler ve sizinle çalışmak isteyebilirler.

Açıkçası, temalı güzel bir Instagram hesabının muhtemelen markaların ilgisini aile fotoğrafları içeren kişisel bir hesaptan daha fazla çekeceğini söylemeye gerek yok.

Markalara ulaşırken fotoğraflarınızı ve tarzınızı sergileyebilirsiniz. Kendi blog fotoğraflarınızı nasıl çektiğinizi onlara gösterebilirsiniz. Bu aynı zamanda blogunuza zaman ve çaba harcadığınızı da gösterir.

Bir medya kitaplığı oluşturun

Rastgele bir ortam kitaplığı oluşturmak için bir gün ayırın. Gelecekte kullanabilmek için fotoğrafları stoklayın. Farklı açıları kullanarak çok sayıda görsel oluşturun.

Bu, fotoğrafları toplu hale getirmenin ve gelecekte kullanabileceğiniz bazılarını oluşturmanın çok iyi bir yoludur.

Her yerde fotoğraf çekin!

Hazırlıklı olmak istiyorsanız harika bir ipucu, her şeyin ve her şeyin fotoğrafını çekmektir. Yolda yürüyorsanız, güneşin batışının veya ağaçların fotoğrafını çekin.

Gelecekte ne hakkında bir yazı yazmaya karar vereceğinizi asla bilemezsiniz. Daha fazla fotoğraf çekmediğiniz için kendinize kızacaksınız.

Fotoğraflarınızı albümler şeklinde sınıflandırın. Evet bloğunuzun her detayında çalışma ve emek olmalı!

Tüm bu güzel fotoğrafları çektiğinizde yapılacak en iyi şey onları kategorize etmektir. Bunları WordPress kitaplığıma yüklemeye ve adlandırmaya eğilimliyim, böylece bir dahaki sefere “sahil” hakkında bir gönderi yazdığımda onu medya kitaplığımda arayabilir ve bulabilirim.

Yapabileceğiniz en büyük hata blog fotoğraflarınıza isim vermemektir!

Blog fotoğraflarının nasıl çekileceğine dair en iyi blog fotoğrafçılığı ipuçlarımı okuduğunuz için teşekkür ederim! Umarım yararlı bulmuşsundur!

Fotoğraflarınızı stoklamak ve fotoğraflarınızın açılarını, ışıklarını ve konumlarını değiştirmek gibi temel şeylere odaklanmanız yeterlidir.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: