Sağlık-Fitness,  Tüm Yazılar - Home

Ev Yemekleriyle Zayıflayın!

Bir sürü diyet/spor dönemi geçirdikten sonra sonunda gerçek zayıflamanın formülünü buldum sanırım arkadaşlar. Ev yemekleriyle zayıflayın diyorum çünkü hem sağlıklı hem temiz. 

Evde tencere yemeği.

Yanında hafif bir spor yeterli oluyor böyle yapınca. evde yiyorum diye öyle tostlar falan değil, dışardan bir şey söylemeyeceksin, evde az salçalı, bol zeytinyağlı tencere yemeğini yapacaksın. bundan aylar önce bir tane doktor çıkmıştı (şimdi ismini hatırlayamadım) #zahideyetiş ‘in programına o demişti “Ben öyle kür falan bilmem vallahi normal tencere yemeğinizi yapın onu yiyin zaten zayıflarsınız”. Bir senede veremedim son 3 kg’ı iki haftada sadece tencere yemeği yiyerek verdim.

Evde sağlıklı, şekersiz beslenme konusunda kendimi düzeltiyordum zaten ama sulu yemek yaptığım zamanlar çok azdı. Genelde et, tavuk gib hemen tavada iki çevirip yenecek şeyler yiyordum. Şimdi az salçalı bol zeytinyağlı yiyecekler yapıyorum. Bildiğiniz bazı yemekleri ekmek bana bana yiyorum 🙂

Bir senedir 60’ın altına inmeye çalışıyorum son 2 haftada 57 kiloya düştüm. Hem de baya doyarak, yiyerek.

Ben bu süreçte neler yaptım;

Her akşam yatmadan tencere yemeğimi yaptım.

Her gün mutlaka bir çeşit çorba yaptım.

Her yemeğin yanına bir kase de yoğurt çıkarıyorum. Yoğurdu kendim mayalıyorum.

Dışardan yemek söylemeyi bıraktım. Zaten her gün evde bir tencere yemeği olduğu için dışardan pratik bir şeylere gerek kalmadı.

Spor yapamadım iki haftadır ama evde hep aktiftim. Tv karşısında yayılmadım. Sürekli ayakta geçirmeye çalıştım zamanımı. Ya çocukla oynadım ya da ev işlerini hallettim.

Tavsiyem kesinlikle her gün yemeğinizi hazır edin. Hızlı olsun diye bir tost, bir salatayla öğün geçiştirmeyin. Sulu ev yemeğinizi ve çorbanızı menünüzden eksik etmeyin. Bunların yanına birde hareket eklerseniz sizden iyisi yok.

Sevgilerle…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: