Ev Yemekleriyle Zayıflayın! Popüler Zayıflama Kürleri 2021

Bir sürü diyet/spor dönemi geçirdikten sonra sonunda gerçek zayıflamanın formülünü buldum sanırım arkadaşlar. Ev yemekleriyle zayıflayın diyorum çünkü hem sağlıklı hem temiz. Araştırmalar da evde sık sık yemek pişiren kişilerin daha sağlıklı beslendiklerini ve ortalama olarak daha az kalori tüketme eğiliminde olduklarını göstermiştir. Aslında, ev aşçıları dışarıda yemek yerken bile daha az yeme eğilimindedir.

Popüler zayıflama kürleri 2021 programından; evde tencere yemeği. Birincisi, yemeğinizin ilave yağlar ve ilave soslar gibi genellikle gizli kalorileri gizleyen kısımlarını daha iyi kontrol edebilirsiniz. Elbette, o restoran salatası inanılmaz bir tada sahip olabilir, ama nasıl? Bilmeden salata sosunda yüzlerce kalori alıyor olabilirsiniz. Evde yemek pişirirken, böyle kalorili bir yemek yeme olasılığınız daha düşüktür.

Yanında hafif bir spor yeterli oluyor böyle yapınca. Evde yiyorum diye öyle tostlar falan değil, dışardan bir şey söylemeyeceksin, evde az salçalı, bol zeytinyağlı tencere yemeğini yapacaksın. Bundan aylar önce bir tane doktor çıkmıştı (şimdi ismini hatırlayamadım) #zahideyetiş ‘in programına o demişti “Ben öyle kür falan bilmem vallahi normal tencere yemeğinizi yapın onu yiyin zaten zayıflarsınız”. Bir senede veremedim son 3 kg’ı iki haftada sadece tencere yemeği yiyerek verdim.

Popüler Zayıflama Kürleri

Bitki bazlı diyetler , meyveler, sebzeler, kuruyemişler, tohumlar, yağlar ve baklagiller dahil olmak üzere bitkilerden yiyecekler yemenizi teşvik eder.

Vegan veya vejeteryan diyetlerinin aksine, çoğu bitki bazlı diyet et veya hayvansal ürünleri tamamen ortadan kaldırmaz. Bununla birlikte, bu yiyecekler yalnızca ölçülü olarak tüketilir ve genellikle diyetin ana odağı olarak kabul edilmez.

Ketojenik Diyet

Bir diğer popüler zayıflama kürü olan Atkins veya ketojenik diyet gibi bazı karbonhidrat kısıtlı diyetler de karbonhidrat tüketiminizi günde 20-50 grama önemli ölçüde düşürmeyi gerektirse de, düşük karbonhidrat diyetleri günde 130 gramdan az karbonhidrat içeren herhangi bir diyet olarak tanımlanır. Karbonhidrat kısıtlamalı diyetler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, online olarak değerli kaynaklar bulabilir veya basit adımlar için bu makaleye göz atabilirsiniz.

Başka bir zayıflama kürü ise Mayo Clinic diyeti her gün kahvaltı yapmak, günlük egzersiz yapmak ve bir yemek günlüğü tutmak gibi sağlıklı alışkanlıklar geliştirmeye odaklanmıştır.

Aynı zamanda meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar ve sağlıklı yağlar gibi besleyici içerikleri desteklerken, tam yağlı süt ve yüksek yağlı etlerden eklenen şekerleri ve doymuş yağları sınırlar. Mayo Clinic diyeti nedir derseniz bununla ilgili detaylı bir yazı hazırlayacağım.

İlginizi Çekebilir; Akdeniz Diyeti Nedir?

Evde sağlıklı, şekersiz beslenme konusunda kendimi düzeltiyordum zaten ama sulu yemek yaptığım zamanlar çok azdı. Genelde et, tavuk gib hemen tavada iki çevirip yenecek şeyler yiyordum. Şimdi az salçalı bol zeytinyağlı yiyecekler yapıyorum. Bildiğiniz bazı yemekleri ekmek bana bana yiyorum 🙂

Bir senedir 60’ın altına inmeye çalışıyorum son 2 haftada 57 kiloya düştüm. Hem de baya doyarak, yiyerek.

Ben bu süreçte neler yaptım;

Her akşam yatmadan tencere yemeğimi yaptım.

Her gün mutlaka bir çeşit çorba yaptım.

İlginizi Çekebilir; Fırında Diyet Karnabahar Videosu

Her yemeğin yanına bir kase de yoğurt çıkarıyorum. Yoğurdu kendim mayalıyorum.

Dışardan yemek söylemeyi bıraktım. Zaten her gün evde bir tencere yemeği olduğu için dışardan pratik bir şeylere gerek kalmadı.

Spor yapamadım iki haftadır ama evde hep aktiftim. Tv karşısında yayılmadım. Sürekli ayakta geçirmeye çalıştım zamanımı. Ya çocukla oynadım ya da ev işlerini hallettim.

Tavsiyem kesinlikle her gün yemeğinizi hazır edin. Hızlı olsun diye bir tost, bir salatayla öğün geçiştirmeyin. Sulu ev yemeğinizi ve çorbanızı menünüzden eksik etmeyin. Bunların yanına birde hareket eklerseniz sizden iyisi yok. Evde yemek pişirmenin planlama ve çaba gerektirdiğini kesinlikle inkar etmeyeceğiz, ancak aynı zamanda aileyi rahatlatıcı bir ortak aktivite etrafında bir araya getirmenin etkili bir yolu olabilir. Diğer durumlarda, kaliteli bir zaman geçirmek için çok ihtiyaç duyulan bir meditatif aktivite olarak hizmet edebilir.

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!