Evde Dans Ederek Zayıflayalım : Zumba!

8de6277edf4b78462322f74d9e8ee097Spor salonuna gittiğim dönemde bir grup dersinde zumbayla tanıştım. Zumba kısaca fitness hareketlerini eğlenceli müziklerle birleştirdiğiniz, epey ter attığınız bir aktivite.

Vikipedi’de ki tanımına göre Zumba:

Zumba, 1990’larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır. Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir. Zumba koreografisinde, hip-hop, samba, salsa,merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “squat” ve “lunge” egzersizleri de kullanılır.

Birçok zumba videosu izleyerek kendim evde yapmaya çalışıyorum. Kardeşimin bulduğu mükemmel bir Zumba videosunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar zorlanmadan ve eğlenerek yapabildiğim tek zumba videosu herhalde budur, çünkü hoca önceden hangi hareketi yapacağınızı gösteriyor.

**Not: Önemli bir hastalığınız varsa doktor kontrolü yaptırmadan bu tarz sporlara başlamayın. Ayrıca evde kendi başınıza yaptığınız sporlarda sakatlanma riskiniz de fazlalaşır. Herhangi bir yerinizde zorlanma veya acı hissederseniz sporu derhal bırakın ve bir doktora başvurun.

Ayrıca hoca ders aralarında mola veriyor, bunu da su içmek için kullanabilirsiniz. İşte 50 dakikalık Zumba videomuz;

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=y9raJrc-X9k]

8 thoughts on “Evde Dans Ederek Zayıflayalım : Zumba!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: