Evde Dikkat ve Hafıza Oyunu Yapımı

Hafıza oyunu kartları uzun zamandır yapmayı düşündüğüm bir oyundu. Sürekli çocuklara oyuncak almayı doğru bulmuyorum. Bizim evdeki oyuncaklar genelde hediye gelenler. Bunun yerine evde kendimiz yapıyoruz. Daha eğlenceli oluyor hem de emek verdiği için çok daha uzun süre oynamış oluyor. Hafıza ve dikkat oyunları, çocukların kendi başlarına da oynayabilecekleri harika bir oyundur. Evde Dikkat ve Hafıza Oyunu Yapımı özelliklerine bakalım.

Bu oyun okul öncesi çocuklar için de uygundur.
Bu oyun, evde, anaokulunda çocuklarla pratik yapmak ve oynamak için mükemmel bir rehberdir.
Bu oyun bize nesne görüntüsünü bulmayı ve dikkati öğretir.

Eşleştirme, görsel bellek, kısa süreli bellek ve örüntü tanıma gibi bir dizi bilişsel beceriyi geliştirmeye yardımcı olan önemli bir beceridir. Eşleştirme kartları aynı zamanda odaklanmaya da yardımcı olur: Kapalı kart çiftleriyle oynanan klasik hafıza oyunu oldukça faydalıdır.

İlginizi Çekebilir; Kartondan Oyuncak Yapalım

Oyuna nasıl hazırlanılır? Hafıza Oyunu Yapımı

Kartınızı renkli bir yazıcıda yazdırın. Kart çizgileri boyunca dikkatlice kesin.Çocuklar için bu ücretsiz hafıza kartları oyunu ile evde küçükleri meşgul edin! 3-12 yaş arası çocuklar ve öğrenciler için eğlenceli bir resimli hafıza oyunu. Birkaç örnek ekliyorum ama Pinterest uygulamasında Memory Card Game yazarak birçok örnek bulabilirsiniz.

Hafıza oyunu nasıl oynanır?

  • Kartları karıştırın.
  • Her kartı sıralar halinde masaya veya zemine baş aşağı yerleştirin.
  • Her oyuncu sırayla iki kart çevirir.
  • İki kart eşleşirse, oyuncu kartları saklayacaktır.
  • Eşleşmiyorlarsa, onları aynı noktada ters çevirin.
  • Amaç, yakından izlemek ve kartların nerede olduğunu hatırlamaktır.
  • Sonunda en çok çifte sahip olan kazanır!

Kaç oyuncu oynayabilir?
2-4 oyuncu arasında herhangi bir yerde oynayabilirsiniz. Yalnızca iki kişinin olması genellikle oyunun daha uzun süre dayanmasını sağlar. Ancak 4 ile oynarsanız, oyun alanını büyütmek için iki setin çıktısını bile alabilirsiniz!

Aşağıdaki videodan nasıl oynadığımızı ve yaptığımızı izleyebilirsiniz. Lütfen beğenmeyi ve kanala abone olmayı unutmayın 🙂

Hafıza Kartları Oyunu

Yazdırılabilir Hafıza ve Dikkat Kartları

Yorumlarınız benim için değerli!