Evde Hangi Egzersizler Yapılabilir?

Egzersiz yapmak ve her daim fit bir vücuda sahip olabilmek için spor salonlarına binlerce para ödemeniz gerekmemektedir. Evde hangi egzersizler yapılabilir gibi her kadının önemli bir soruya cevap verelim. Kendi evinizin rahatlığında ve evinizin istediğin odasında dilediğiniz planla bir spor rutinine başlayabilirsiniz. En fazla sonuç aldığım antrenmanlardan biri olan Jillian Michaels egzersizi için Jillian Michaels 30 Day Shred Programı yazımı okuyabilirsiniz.

Ev hanımları için temizlik yapmak bile evde yapılan egzersizlerin başında gelmektedir. Evinizde ister kendi vücut ağırlığınızı kullanarak aletsiz olarak yapacağınız pilates veya kardiyo uygulamalarını deneyebilirsiniz. İnternetten açacağınız fitness ve kardiyo yayınlarını takip ederek düzenli bir spor planı oluşturup takip ettiğiniz sürece spor salonları için hiç bir tutar ödemeden hatta evinizde olmanın verdiği rahatlık ile kolayca forma girebilirsiniz.

Günlük Hangi Egzersizler Yapılmalı?

Evde günlük hangi egzersizler yapılmalı sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz; kişisel olarak planlamış ve spor yapmaya uygun ve müsait olduğunuz belirlemiş olduğunuz günlerde kesinlikle minimum 5 dakika maksimum 15 dakika olacak şekilde bir ısınma planı hazırlanmalıdır. Daha sonra her evde bulunan gerekli uzunluktaki çamaşır ipi veya kabloları ile 15-20 dakika boyunca ip atlayarak sadece bacak kaslarını çalıştırmakla kalmaz aynı anda ip atlamak kardiyoya da girdiğinden tüm vücut yağlarının yakılması için çok yararlı bir aktivite olacaktır. Sonrasında bedeninizi zorlamayacak şekilde evinizde bulunan 1 litrelik şişeler ile ağırlık çalışabilir ve kol yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: 4 Haftada Forma Girmek

Ev Egzersizleri Ekipmansız

Ev egzersizleri ekipmansız olarak kolayla yapılabilmektedir. Profesyonel spor salonlarında bulunan ağırlık aletlerine, kondisyon ekipmanlarına ihtiyat duymadan da ekipmansız olarak fit kalabilirsiniz. Evinizde ağırlık çalışmak isterseniz eşit ağırlıkta 2 ürünü kol kaslarınızı geliştirmek için kullanabilirsiniz. Bölgesel incelme için ip atlamak, zıplamak, mekik çekmek, evin içinde tempolu yürümek, squat yapmak ve bir çok egzersizi ekipmansız olarak yapacak bölgesel incelme için başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken en önemli nokta mutlaka spora başlanmadan önce ısınma idmanı yapılmalıdır böylece kas zedelenmesi veya yırtılması gibi sağlık problemlerinden kaçınmış oluruz. Unutulmaması gereken diğer bir nokta ise kendi ağırlığınızı kullanarak yaptığınız her hareket sizlere aletli yapılan sporlardan daha fazla yarar sağlamaktadır.

Sevgilerle

Evde Hangi Egzersizler Yapılabilir? yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!