Evde Kızıl Saçı Kahverengi Yapmak

Yaz gelince beni bir korku aldı. Ben bu kızıl saçlarımla havuza, denize girsem bu boya durmayıp akacak. Havuzdan bir çıkacağım her yerim kıpkırmızı, otelin havlusu kırmızı, havuz kırmızı.. Kuaförüme sordum. Boyatmadan akması durmuş bir kızılla gidersin ya da bone takarsın dedi. Boyatmadan gitsem zaten kızıllar bilir, kızıl renk dediğin ilk boyattığın 3 gün güzel durur en fazla. Herkes diyordu da inanmıyorum gerçekten kızıl harika bir renk ama derdide çok.

Bir kere masrafı gözden çıkaracaksın. Çünkü 3 haftada bir boyatmazsan rahat edemiyorsun. Öyle dip boyası yaptırayım diyebildiğin bir boya da değil. Komple boyatacaksın her defasında. Bunları düşününce vazgeçmek bana kolay geldi. Marketten sıcak kahve palette boya aldım. Kendi saç rengim kahverengi. İlerleyen zamanda saçımı kestire kestire kendi rengine dönme planlarım var o yüzden kahverengi aldım.

otherAppsImage.jpg

Saçımda da akmış, boyama zamanı gelmiş koleston aşk alevi rengi vardı. Boyadım saçımı açma işlemi falan yapmadım. Şu an saç rengim fotoğrafta da görüldüğü gibi kızıl yansımalı bir kahverengi. 2 boyama sonra düzeleceğini düşünüyorum. Bu evde boyama konusunda ustalığımı ilan edebilirim. Evde denemediğim bir renk kalmadı. Hatta saç rengimi evde kendim açmıştım — yazısı için TIK TIK. Bu yazıdan sonra kızıl alıp kızıla boyamıştım.

Kızıl rengi çok seviyordum hatta kahverengi yapınca üzüldüm ama yazın da bonesiz rahat rahat denize girmek istiyorum. Ayrıca evde kendim zaten saçımı açabildiğim için de pek sorun etmedim. Eğer yeniden kızıl olmak istersem aynı işlemleri uygularım diye düşünüyorum.

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!