Evde Lip Balm Yapımı (Dudak Nemlendiricisi)

Evde lip balm yapımı çok kolay! Direkt evdeki malzemelerle deneyebilirsiniz. Dudak nemlendiricisi yapımı olarak da arama yapabilirsiniz.

Dudak koruyucu ürünler, çatlamış veya kuru dudakların neden olduğu ağrıyı hafifletmek ve nemlendirmek için uyguladığınız balmumu benzeri bir maddedir. İnce deri olmaları nedeniyle dudaklar hassastır ve genellikle cildin diğer bölgelerinden önce kuruluk belirtileri gösterir. Dudak balsamı dudakları kuru hava, rüzgar ve soğuktan korumaya yardımcı olur. 

Evde Lip Balm Yapımı Malzemeleri

Bir çay kaşığı ucuyla tuz

Bir çay kaşığı ucuyla şeker

Bir çay kaşığı yarısı zeytinyağı

Çok az vazelin nemlendirici

Sevdiğiniz renkte bir dudak nemlendiricisi ya da çok az ruj

Bir de bunları karıştırıp koyabileceğiniz küçük bir kutu.

Böyle minik kutuları ben gratis ya da watsons mağazalarından alıyorum.

Tüm malzemeleri ezip karıştırıp pürüzsüz bir karışım elde etmeye çalışıyoruz.

Evde dudak nemlendiricisi yapımı

Dudak nemlendiricisi çatlamış dudakları rahatlatmanın yanı sıra başka faydalar da sağlar. Dudak koruyucu uyguladıktan sonra, birçoğunun çekici bulduğu parlak bir etki fark edebilirsiniz. Ayrıca, dudak lip balm ürünleri farklı tatlar ve hoş kokularda olur ki ben buna bayılıyorum!

İlginizi Çekebilir; Kırılan Far / Allık / Pudranızı Presleyin Yeniden Kullanın!

Neden evde dudak koruyucu yapımı deniyoruz peki? Çünkü genelde dudak balsamları, fenol, mentol ve salisilik asit gibi dudakları gerçekten daha kuru yapan bileşenler içerir. Bu etkiden kaçınmak istiyorsanız, Narenciye, Nane, Çay ağacı, Okaliptüs, Kafur ve Lanolin gibi kötü şöhretli dudak alerjenleri içeren ürünler kullanmamalısınız. Dudak kremi satın aldığınızda, paketin üzerindeki içerik listesini okuduğunuzdan emin olun. Bazı markalar parafin, petrolatum, boyalar ve fenol gibi tehlikeli bileşenler içerir. Bunun yerine, bu markaları daha güvenli bileşenler içeren ürünlerle değiştirmeyi deneyin.

Bu nedenle de dudak kremlerini evde yapmayı deneyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi yaptığımız nemlendiricide herhangi bir katkı maddesi yok. Lip balm kullanıyoruz ama renk vermesi için çok çok az kullanıyoruz. Bu arada dudaklarınızı aşındırmasından çekinirseniz tuz ve şekeri azaltabilir ya da tamamen iptal edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Güneş Lekeleri Geçer mi? Ben Nasıl Kurtuldum?

Bu arada dudak kremi sürmenin pek çok faydası arasında, rujunuzun altına sürmek rujunuzun tereyağı gibi pürüzsüz olmasını sağlayacaktır! Mat ruj uygulayacaksanız, rujunuzu sürmeden önce sadece ince bir tabaka dudak balsamı kullandığınızdan emin olun ve kurumasını bekleyin!

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!