Evde Oryalsiz Saç Rengi Açma

Sonunda başardım! İstediğim saç rengine ulaşmama sadece 2 saç boyaması kaldı 🙂 Saçlarımı son 3 ayda 5 kere falan değiştirmişim ama bir türlü istediğim renge ulaşamamıştım. Kuaföre git düzgünce boyasınlar şu saçı dedikleri için devamlı kuaförde boyattım. Hem paramdan hem de vaktimden epey harcadım.

Size kuaföre gitmeyin kendiniz boyayın diyemem çünkü her kuaför kesinlikle aynı değil. Herkesin saç yapısı da aynı değil. Evde boyayıp saçı elinde kalanlar da çok biliyorsunuz. Benim saç yapım hem aşırı gür hem de çok kalın telli. Kolay kolay yıpranmıyor yani. Gelelim konumuza;

Saçlarım koyu kahverengiydi. Benim aklım hep açık kumrallara, karamellerde, bal köpüklerinde.. Dedim ben bunu evde kendim yapacağım. Palette’nin yoğun renk açıcı boyasını aldım.

saç-rengi-açma
saç-rengi-açma-evde

Bu bildiğiniz boya şeklinde kullanılan bir ürün. En az 30 dakika bekletin sarı olması için diyor. Ben korkumdan 25 dakika falan bekledim. Çok sarı olmasını istemiyordum. Hem de saçlarım kopar diye acayip korktum. Turuncu renge yaklaşınca yıkadım saçımı. Aşağıda ki rengi elde ettim.

evde-saç-rengi-aç Bu renk çok hoşuma gitti ama dipleri sararmış uçlara doğru turuncu olmuştu. Her yerinde ayrı renkler olmuştu yani. Normalde açıcıdan sonra 15 gün beklemek gerekir. Saç kendine gelsin dinlensin diye. Ben saçıma güvendiğimden ve dayanamadığımdan 1 gün sonra evde ki küllü açık kumral boyayla boyadım. Bu arada saç diplerim acayip acıdı ve yanma hissi oldu. O yüzden siz yine de 15 gün bekleyin derim ben.

palette-kumral

Boyadığım renk bu. Küllü renkler turunculaşmayı her zaman daha iyi kapatır. O yüzden bu rengi seçtim. Boyadığım da uçlara doğru aynen boya kabında ki renk oldu. Maalesef dipler ve ortalarda turuncular kaldı.

evde-oryalsiz-saç-açma

Fotoğrafta pek güzel durmasa da yukarıda ki güncel hali. Ben çok sevdim ama 2 boyamaya daha ihtiyacı var. Şu an çok karışık bir renk 🙂 Yeni rengim palette küllü açık kumral kesinlikle bayıldım bu renge. En geç 15 gün içinde boyayacağım. O zamana kadar bol bol saç bakımı zamanı 🙂

Sevgilerle..

2 Comments

  1. […] Evde Oryalsiz Saç Rengi Açma […]

  2. […] Evde Oryalsiz Saç Rengi Açma […]

Yorumlarınız benim için değerli!