Eve Alınabilecek En Etkili Spor Aletleri

spor aletleri

Yürüyüş bandı, Eliptik bisiklet ya da Air Bike… O kadar çok seçenek var ki! Siz de benim gibi spor salonuna gitmeyi sevmiyorsanız ya da salona gidemediğiniz günlerde evde çalışmak istiyorsanız etkili bir kardiyo aleti satın almak isteyebilirsiniz. Peki en çok zayıflatan spor aleti hangisi?

Sporda güç egzersizlerinden hemen sonra 15 dakikalık bir kardiyo çalışması yağ yakımına ateşleme etkisi yapıyor.

Aerobik egzersizler için yani kardiyovasküler çalışmalar için alabileceğiniz modeller;

Egzersiz Bisikleti

Fitness’a yeni başlayanlar için idealdir. Aynı zamanda yer kaplamaz. Kondisyon bisikleti olarak geçen bu modeller farklı markalarda mevcut.

Örneğin Decathlon Domyos markası fiyat-performans olarak kullanıcılardan olumlu yorumlar almış.

Trendyol sitesinde satılan Dynamic marka bisikletin yorumları da oldukça iyi.

Air bike denilen egzersiz bisikletleri de kalori yakma konusunda en zorlayanlardan dolayısıyla en iyilerinden,

Fox Fitness Air Bike modeli Vatan bilgisayarda en uygun fiyatlılardan biri.

Koşu/Yürürüş Bandı

Yumuşak bir yürüyüş ya da ciddi bir koşu için etkili bir alettir. Ayarlanabilir eğimi sayesinde egzersizin zorluk düzeyi artırılabilir. Koşu bandı konusunda ben çekimserim çünkü hem dizlere fazla yük bindirdiğinden zaman zaman bahsediliyor hem de çok yer kaplıyor. Pratik bir alet. 40 dakika boyunca istediğiniz eğimde ve zorluk derecesinde yürümenize ya da koşmanıza olanak sağlaması açısından oldukça iyi.

Yürüyüş bandı modellerinde de dikkat çeken modeller şöyle;

Magnum Action 3.00 Hp Motorlu Otomatik Eğimli Koşu Bandı

Voit Runner X3 Otomatik Eğimli Koşu Bandı

Eliptik Bisiklet

Eliptik bisiklet oldukça iyi bir egzersiz aleti. Ayrıca çok zevkli. Eliptik bisikletin üstünde fazla duramıyorsanız bunun yöntemi kesinlikle müzik! Kulaklıklarınızı takın ve güzel bir workout playlisti açın. Müziğin ritmine göre hızınızı ayarlayın, çok eğleneceksiniz. Eliptik bisiklet en iyi kalori yaktıran aletlerden biri. Hızlı kilo verdiren spor aletleri sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor.

Bunun için de bazı modeller,

Dynamic R102N Eliptik Kondisyon Bisikleti Orbitrack Orbitroller

Altis Hattrick Elite Ev Tipi Eliptik Kondisyon Bisikleti

Bunların dışında evde spor yapmanın en zevkli yollarından biri de dumbellar ve pilates aletleri. Pilates setleri hemen her sitede satılıyor. Pilates setleriyle çok iyi antrenmanlar çıkarabilirsiniz. Bir direnç bandıyla çok güzel güç egzersizleri çalışabilirsiniz. Youtube’a girip direnç bandı egzersizleri yazarsanız hem kolay hem de etkili videolar bulabilirsiniz. Birçok spor yöntemi denedikten sonra bana en uygun olanın pilates setleriyle 30 dk çalışma ve arkasında 15 dakika kondisyon bisikleti çalışması olduğunu anladım. Umarım bu yazı faydalı olmuştur. Yazıyı beğeneceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızla paylaşmayı lütfen unutmayın.

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!