Film Önerisi – Tamam Mıyız?

tamam-mıyız-film

Çağan Irmak filmi dendiğinde benim için akan sular durduğu için tabi ki koşa koşa filme gittim. Çok ağlarım ben şimdi diyerek gittim ama ağlamadım çok şükür. Film tamamen doğal ilerliyor. Hiç bir abartı yok.Günlük hayatta yaşananlar. Eski filmlerine göre beni çok sarmasa da evde dvdsi alınıp battaniyenin altında izlenesi bir film. Sıcak, samimi bir hikaye.

Benim en sevdiğim oyuncu ise her duygu geçişini gözlerinden bile anlayabildiğiniz Aras Bulut İynemli oldu.

Film hakkında genel bilgiler şöyle;

Vizyon Tarihi:
29 Kasım 2013 (1s 30dk)
Yönetmen:
Çağan Irmak
Oyuncular:
Deniz Celiloğlu, Aras Bulut İynemli, Sumru Yavrucuk devamı…
Tür:
Dram

İhsan bedensel engeli nedeniyle annesine bağımlı olarak yaşamak zorunda olan ve içerisinde kısılıp kaldığı bu hayata günbegün daha fazla küsen genç bir adamdır. Hayalleri vardır; asla gerçekleşmeyeceğini düşündüğü bu hayallerin uktesi ve annesine yük olduğu fikrinin ağırlığıyla yaşamdan kopmaktadır. Temmuz ise idealleri doğrultusunda baba evinden ayrılan ve bu süreçte ayaklarının üzerinde durmak için çabalayan bir heykeltıraştır. Geçinebilmek amacıyla çocuk romanlarında çizerlik yapar ve mutlu bir ilişkisi de vardır. Her şey böylesine yolunda giderken sevgilisi tarafından terk edilmesi ve üstüne işten çıkarılması hayatını altüst eder. Temmuz ve İhsan’ın yolları hayatlarının böylesine karanlık bir döneminde kesişir ve bu tesadüf ikisinin de yeniden doğmasını sağlar.

Yerli sinemamızın sevilen ismi Çağan Irmak’ın son filmi olan yapımın senaryosu da Irmak’a ait. Filmin başrollerini Aras Bulut İynemli ve Deniz Celiloğlu paylaşırken, oyuncu kadrosunda göze çarpan diğer isimler Sumru Yavrucuk, Aslı Enver ve Gürkan Uygun.

Yorumlarınız benim için değerli!