Film Önerisi-Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happiness)


pursit-of-happiness
Bu filmi uzun zamandır merak ediyordum. Dün izleyebildim. Gerçek hayattan uyarlanmış bu film gerçekten izlenmeye değer. Hayatla ilgili de bir sürü ders içeren filmde olaylar çok samimi bir şekilde anlatılmış.

Dram fazla ama bu kadarda olmaz dedirtmiyor. Beni çoğu filmde iten şey abartılmış dramatikliktir ama bu filmde olaylar öyle bir gelişiyor ki adam ne yapsın yani dedirtiyor. eğer bu akşam film izleyelim ama ne izleyelim diyorsanız kesinlikle bu filmi öneririm..

umudunu-kaybetme-alıntılar

Film hakkında genel bilgiler;

Umudunu Kaybetme (Orijinal adı: The Pursuit of Happyness), Gabriele Muccino’nun yönetmenliğini üstlendiği Amerikan yapımı dram filmidir. Chris Gardner’ın biyografisi niteliğinde olan filmde Gardner’ı Will Smith canlandırmıştır.

Filmin senaristliğini üstlenen Steven Conrad, yine Umudunu Kaybetme adını taşıyan kitaba bağlı kalarak filmin senaryosunu hazırlamıştır. Kitap, Gardner tarafından anılara bağlı kalınarak yazılmıştır.

Film, Columbia Pictures tarafından 16 Aralık 2006 tarihinde çıkmıştır. Smith, filmdeki performansı ile Akademi Ödülleri ve Altın Küre’de En İyi Erkek Oyuncu ödülüne aday gösterilmiştir. (http://tr.wikipedia.org)

Filmin IMDB’de açıklaması:

Gerçek hayattan uyarlanmış filmleri seviyorsanız bu yazı da ilginizi çekebilir;

Top 5000

Umudunu kaybetme (2006)
“The Pursuit of Happyness” (original title)

 117 min  –  Biography | Drama  –  2 March 2007 (Turkey)
Ratings: 7,8/10 from 224.326 users   Metascore: 64/100
Reviews: 574 user | 197 critic | 36 from Metacritic.com

A struggling salesman takes custody of his son as he’s poised to begin a life-changing professional endeavor.

 1. Gerçekten çok etkileyici bir film. Kaç kez izlediğimi hatırlamıyorum bile ama her seferinde aynı derece etkileniyorum. Will Smith’in oyunculuğuna zaten hayranım.
  Filmde oğluna verdiği öğüt de beni çok etkilemişti.
  “Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile.. Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın, onu korumalısın. İnsanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma. Git ve al, o kadar…”

  1. o kadar samimiydi ki sanki tanıdığım birinin hayat hikayesini izliyormuşum gibi hissettim. bir de filmde ki çocuk gerçek çocuğuymuş will smith’in o yüzden de bence o kadar samimi geldi..

   1. Olabilir tabi. Yakın zamanda Will Smith ve oğlunun baş rollerini paylaştığı bir film vizyona girdi. Filmin adı : Dünya yeni bir başlangıç..
    Umudunu kaybetme filmi kadar etkileyici olmasa da film izlemiş olmak için izlenebilir.

 2. […] Film Önerisi-Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happiness) […]

Yorumlarınız benim için değerli!