Fit Olma Yolunda

c8b81b5e3abc597fe66f0ed962869ef8

Hayatımda ilk defa bir profesyonelle çalışarak zayıflıyorum. Emre Çolak. Kendisi personel trainer. Ayrıca WTF Personel Coaching Spor Merkezi ile @kiloverplatformu uzaktan zayıflama sisteminin kurucusu. Bende geçen hafta instagramda tesadüfen gördüm bu platformu. Pazartesi itibari ile de Emre Çolak hocamla çalışmaya başladım. Bugün 4.günüm ve ben 2 kg verdim bile 🙂 Aç mıyım? Açım. İlk gün çok zordu ama şu an gayet iyiyim az yemeye alıştım. Ne kadar yanlış beslendiğimi anladım. Ya ben iki öğün yiyorum yine de kilo alıyorum diyordum. İki öğün yiyormuşum ama yarım ekmek gidiyormuş. Asla yiyemem yapamam dediğim şeyleri Emre hoca sayesinde yapabileceğimi anladım. Her gün o tartıda eksiyi görmek için daha da azimli uyanıyorum. Yaklaşık bir senedir görmediğim kiloyu tartıda görmek nasıl bir mutluluk anlatamam.

Bu serüvende motivasyon önemli. O yüzden telefonuma da bazı uygulamalar yükledim. En birinci My Fitness Pal. Çok memnunum. Yediklerimi yazıyorum ve hepsinin kalorisini hesaplıyor. Çok yağlı bir şey yediğimde uyarıyor. Tüketmem gereken şeker miktarını belirliyor.

Diğer uygulamam adım sayar. Ben LG Health kullanıyorum. Bazen sinir bozucu olabiliyor. Gün içinde “bugün hiç yürümedin, dışarı çık” gibi bildirimler yolluyor, aynı annem.

Son uygulamam Fit30. İçinde bir sürü egzersiz var. Hepsi 30 günlük. Kilitleri açmak için her gün o egzersizi bitirmeniz gerekiyor. Bu da düzenli egzersiz yapmanızı sağlıyor.

Ben bu uygulamaları 10 gün kullanmayacağım çünkü Emre Hoca zaten tüm yemek listemi ve egzersiz videolarımı yolladı. O da gün içinde LG Health gibi ara öğününü yedin mi, öğle yemeği tamam mı diye soruyor ama sinir bozucu değil 🙂

Reklam gibi olmasın ama eğer kendinizi disipline etmek istiyorsanız, ne yapsanız olmadıysa Emre Çolak’ın instagramına ve 10 günlük diyet grubuna bir göz atın.

Sevgilerle..

1 Comment

  1. […] İlk olarak kendim başlamadım tabii ki. İnstagramda Emre Çolak hocam ile 10 günde 3-4 kilo verdiren hızlı bir diyet listesiyle başladım işe. Hatta o kısmı detaylı olarak anlatmıştım. Şuraya tıklayarak o yazıya ulaşabilirsiniz –  Fit Olma Yolunda […]

Yorumlarınız benim için değerli!