Gardırop Düzenleme için Kurtulman Gereken 6 Şey

Evimde beni en çok endişelendiren bir yer varsa, o da kıyafet dolabımdır. Her zaman tam bir felaket bölgesi olma yolunda ilerliyor. Dolap düzeni ile ilgili bu yazıda gardırobu daha düzenli tutma konusunda biraz öneri vermek istiyorum. Gardırop düzeni nasıl olmalı diye merak edenler için Gardırop Düzenleme için Kurtulman Gereken 6 Şey listesi;

Bu yazı da ilginizi çekebilir; Ailede Minimalist Düzeni Yakalamak!

Yıpranmış veya hasar görmüş kıyafetlerimiz söz konusu olduğunda çoğumuz iyi niyetliyiz. Ancak çoğu zaman, bu eşyalar dolaplarımızda yer kaplıyor. Bunları “düzelt” bölümüne alıyoruz. Yani toplamak ve onları tamire ya da değiştirmeye götürmek gibi adımları yapıyoruz. Terziyle bile düzelemeyecek hasarlı giysilerden direkt olarak kurtuluyoruz.

Her yerden çıkan ücretsiz bez çantalar! Dolabınızda yer kaplayan bir yığın bez çantanız varsa, market alışverişi için gerçekten kullanacağınız kadar saklayın ve gerisini bağışlayın.

Acı veren topuklular ya da düz ayakkabılar. İçlerinde hiç bitmeyen bir ıstırap gecesi geçirdikten sonra bile, giymek acı veren ayakkabıları bırakmak zor olabilir. Onlara çok para harcamış olsanız da, sadece görünüşlerini sevseniz de, bunların hiçbiri bu ayakkabıların neden olabileceği kan, ter ve gözyaşına değmez!

Sadece bir kez giyilenler. Gelinlik ve nişan elbiselerinden vazgeçmek özellikle zor olabilir. Bir kez giydiğiniz andan itibaren her gün dolapta asılı dursa bile anlamlı bir olayı temsil eder. Ama bir zamanlar giydiğin o elbiseleri bir daha giymeyeceğini biliyorsan, başkasının giyebilmesi için onları bağışlamayı veya satmayı düşünebilirsin!

Gardırop düzenleme fikirleri arasında bir diğer kurtulmanız gerekenler ise ücretsiz şirket ya da okul tişörtleri. Bunlar üniversite kampüslerinde, şirket ofislerinde ve bankalarda yaygın olarak dağıtılan bir promosyondur. Bu yüzden çoğumuzun büyük bir yığını var buna eminim. Bu ücretsiz tişörtler, bahçe işleri veya evde uzanmak için harika olabilir, ancak her birini saklamanıza gerek yok! En sevdiklerinizi saklayarak kalanları ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir; Düzenli Bir Ev için 5 Kuralı Uygulayın!

Plastik dolap askıları. Bunların yerine kadife ve ahşap askılara geçebilirsiniz. Dolabınız çok daha şık görünecek.Daha güzel askılara yatırım yapmak aynı zamanda bir alan kontrol noktası görevi görebilir. Güzel ahşap veya kadife askılarınız bittiğinde, dolabınızdan birkaç şeyi çıkarma zamanının geldiğinin bir işareti olarak görebilirsiniz.

Atamıyor musun? Bir “Daha Sonra Kutusu!” Yap

  • Giymediğiniz şeyleri bırakmakta zorlanıyor musunuz? Bir “daha sonra kutusu!” yapabilirsiniz.
  • Söz konusu kıyafetleri kutuya koyun, ağzını kapatın ve iki ya da üç ay sonrasını bir tarihle işaretleyin.
  • O tarih geldiğinde, eşyaları çıkarın ve paketlenirken onları ne kadar özlediğinizi değerlendirin.
  • “Daha Sonra kutusu” sistemi, kıyafetlerden kurtulmak için iyi bir deneme çalışmasıdır. Eğer bu sürede ona ihtiyacınız olduysa, saklayın; gerçekten fark etmediyseniz, ondan kurtulmak konusunda daha iyi hissedeceksiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: