Gerçek Çiçeklerden Evde Sticker Yapımı

Gün geçmiyor ki ajanda süsleme konusunda bir yenilikle karşılaşmayalım. Yaratıcılık süper bir şey azizim! Yeğenim göndermiş bir video sizlerle de paylaşmak istedim. Gerçek çiçeklerden evde sticker yapımı. Hem çok kolay hem de el emeği. Hemen denensin bence!

Eğer video açılmazsa diye bağlantı linkini de aşağıya bırakıyorum.

https://pin.it/2cLU2so

Ayrıca pinterest üzerinde How to make flower sticker diye arama yaparsanız pek çok video çıkıyor. Bullet Journal ve Ajanda için Ücretsiz Sonbahar Stickerları yazımda da sticker ve ajanda süsleme fikirleri bulabilirsiniz.

Evde Sticker Yapımı

Normal çıktı alarak evde sticker yapımı araştıranlar için de eğer yazıcınız varsa bir adet A4 boyutunda etiket alabilirsiniz. Tanex marka kullanıyorum ben. Bu boyuta bir word dosyasında tüm sticker yapacağım görselleri sıralayarak daha sonra çıktı alıyorum. Sonra kesmek istediğim yerlerden rahatça kesiyorum. Yalnız bu kağıdı seçerken yanlışlıkla fotoğraf baskı kağıdı almamaya özen gösterin. Bir de şeffaf çıkartma gibi gösteren kağıtlar var ama bunlar yazıcınıza uyumlu mu, sıkışma yapar mı gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekiyor.

Sticker Yapımı malzemeleri

  • Bant
  • Makas
  • Yazıcı
  • Bilgisayar
  • Tercihe göre parşömen ya da A4 Etiket kağıdı

Ben sticker yaparken kenarlarında fazladan beyaz kısım bırakıyorum. Orijinal çıkartmalar gibi duruyor. Çıkartmalar eğlenceli, çok yönlü ve her yerde: su şişelerinden araba tampon çıkartmalarına kadar. Peki en iyi çıkartma fikirlerini nasıl buluyorsunuz? Ne tür çıkartmalar oluşturabilirsiniz? Kendi çıkartma tasarımlarınızı nasıl yaparsınız? Bu soruların yanıtları için basit bir google aramasıyla fikirler bulabilirsiniz. Daha spesifk tasarımlar için ise Etsy gibi sitelerden ilham alabilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!