Güzel Yazı Yazma Teknikleri

İnsanlar genellikle kaligrafi ve el yazısının eşanlamlı olduğunu varsayar, ancak değildirler. Genel olarak kaligrafi, stilize edilmiş, süslenmiş harflerden oluşmaktadır. Gerçekten yazıdan çok sanattır. Tersine, el yazısı, her gün bir şeyleri not almak için kullandığınız stil ve tekniği ifade etmektedir. El yazısı kaligrafiden daha hızlı ve daha pratik olmalıdır. Herkesin kendi kişisel el yazısı stili olsa da her zaman iyileştirilebilir. Güzel Yazı Yazma Teknikleri yazısı biraz kapsamlı bir yazı olacak. Çünkü ajanda süslerken kullanabileceğiniz dekoratif yazı yazma stilleri de paylaşacağım.

Farklı Yazı Stilleri

Kaligrafi yazı tipleri, ortalama yazı tipinden daha sanatsaldır ve genellikle el yazısı görünümünü taklit etmek için bir yazı stili kullanır. Ancak bu kulağa ne kadar genel gelse de aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce kaligrafi stili vardır. Bu yazı tiplerinin çoğu yalnızca kişisel kullanım içindir, ancak bazıları ticari projeler için kullanılabilir. Farklı yazı stilleri için öncelikle ihtiyacınız olan temel şeylerden bahsedelim;

  • Güzel ve rahat tutuşa sahip bir kalem (tercihen dolma kalem)
  • Önce boş bir defterde bol bol alıştırma yapın
  • Kağıdı tutuş açınızı ayarlayın. Örneğin küçükken dik tutmamız öğretilirdi ama çoğu kişi kağıdı yan tutarak daha rahat yazmaktadır.
  • Okunması kolay ve net harflere odaklanın.

Dekoratif yazı tipleri olarak birkaç tane de örnek paylaşmak istiyorum.

Kaligrafi ile ilgilenenlerin okuyabilecekleri bir tane de kitap önermek istiyorum;

Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi

Umarım bu yazı hoşunuza gitmiştir ve bu hafta sonu klavyeyi bırakıp elle bir şeyler yazmanız için size ilham vermiştir! 

Sevgilerle

Güzel Yazı Yazma Teknikleri yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: