Habersizleşme Detoksu

5fd2219c543b0a490f6ec0b00d202401

Bu detoksu az önce ben uydurdum. Uzun bir süredir yakınlarımı kaybetme, ölüm, sağlığımın bozulması gibi kaygılar yaşıyorum. Dün wikipedia’nın iç savaş yaşanan ülkeler listesine Türkiye’yi de eklemesi üzerine şimdi bir de savaş çıkacak ve biz de ülkeyi terkedip kaçmak zorunda kalacağız korkusu eklendi. Aslında bu tarz kaygılar hemen hemen her insanda çok çok az olarak görülebilir. Fakat bende minik ninjam doğduktan sonra her geçen gün katlanarak büyüdü. Önceden savaş çıksa kaçarız düşüncesi çok korkutmazken kucağımızda bebeğimizle kaçarız baya ürkütüyor.

Her gün haberlerde gördüğümüz bebek ölümleri, çoğu kişinin resmen kulaklarını tıkadığı Doğu’da ölen masum insanlar, Ankara’da patlayan bombalar, tecavüzler, tacizler derken benim ruh sağlığım giderek kötüleşti. 

İnternet iyi ki var da dün hiç psikologa gitmeden kendi kendime tanı bile koydum: kaygı bozukluğu 🙂 Kendime reçetemi de yaptım, bir süre Facebook, Twitter, haber okumak/izlemek yasak. İnsanda doktor/hastane fobisi olunca kendi kendine iyileşmeye mahkum oluyor 🙂 Bu süre zarfında yalnızca Instagram butik sayfamı takip edeceğim ve insanı çok düşünmeye sevk etmeyen makyaj videoları, saçını kendin yap videoları falan izleyeceğim 🙂 Bol bol kitap ve film stoku yaptım, onlardan da yardım alacağım.

Eğer siz de bu aralar benim gibi iyice kara kara düşüncelere daldıysanız boşverin biraz memleket meselelerini, haberleri, gazeteleri. Kendinizi eğlendirin.

Sevgilerle..

 

  1. Canim 2-3 aydir ben bu detoksa girdim ve muhteşem iyi hissediyorum. Doğru yoldasın.

  2. Canim 2-3 aydir ben yapiyorum ve cok iyi geldi. Sen de doğru yoldasın

    1. Bende niye daha önce yapmadım ki diyorum 🙂

  3. Ben de yapmaya çalışıyorum çünkü bende de bu durum var 🙁 ve başka özel şeyler de..dilerim memleket ve dünya üzerine iyilik anlayış sevgi bulutu çöker….bizlerde nasipleniriz

    1. inşallah şu kötü günler geçer…

    2. İnşallah canım. Facebookda zaten özelin yok. Herşey çok seffaf orda. Kapadim ve acmak içimden gelmiyor.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: