Haftanın Önerileri

Blogda yeni bir seriye başlıyorum. Konumuz şöyle haftanın film, müzik, blog ve kitap önerisi. Her hafta hem güncel hem de sevdiğim değişik önerileri paylaşacağım. Eğer siz de sevdiklerinizi bu yazıların altında yorumlarda paylaşırsanız çok sevinirim.

Haftaya başlarken güzel bir film önerisi yapayım;

The Shape of Water

Soğuk savaş döneminin Amerika’sında yaşayan Elisa yalnız bir kızdır. Sessiz, rutin bir hayatı olan Elisa, gizli ve yüksek güvenlikli bir devlet laboratuvarında temizlikçi olarak çalışır. Ancak günün birinde Elisa’nın hayatı, iş arkadaşı Zelda ile devletin yaptığı gizli bir deneyi keşfetmesi ile değişir. Suda hapsedilen insansı bir yaratığın acımasız bir deneyde kullanıldığını fark eden Elisa, onunla iletişim kurmaya başlar. Aynı dili bilmeyen, aynı hayatlara sahip olmayan, hatta aynı genetikleri bile olmayan bu ikili, aralarında kurdukları tarifsiz bağ ile birbirlerinin hayatını değiştirecektir…

http://www.beyazperde.com

Filmin renkleri harika. Dönemi çok güzel yansıtıyor. Oyuncuların naif rolleri harika. Sally Hawkins ayrıca büyülüyor zaten. Kesinlikle bu rol için yaratılmış gibiydi.

Haftanın kitabı

Bir Ömür Nasıl Yaşanır?

İlber Ortaylı’nın hayata dair hikayeler ve öğütler paylaştığı bir kitap. Daha taze çıktı. Hemen sınırlı sayıda imzalı baskısını satın aldım ama henüz okuyamadım. Çünkü hali hazırda okuduğum üç kitap şu anda. Bence herkesin kitaplığında olması gereken bir başucu kitabı olacak.

Haftanın şarkısı,

Can Bonomo – Bardak Taşıyor

Haftanın Blog Sayfası

Dünya Halleri

Dünya Halleri sitesi, günün ve gündemin yoğunluğunda çoğunlukla gözden kaçan teknoloji ve trendler eksenindeki önemli gelişmeleri mümkün olduğunca teknik ayrıntılardan arınmış, basit bir dille özetlemeye çalışan bir içerik hizmetidir. 2 Kasım 2014 tarihinde M. Serdar Kuzuloğlu’nun blogunda ‘Haftanın Özeti’ adıyla başlayan yayın hayatı, 41. haftadan (9 Ağustos 2015itibaren bu adres altında devam etmektedir.
Pazar günleri saat 10.00’da yayınlanan Haftanın Özeti serisinde kaynak olarak bağlantı verilen hizmet ve içeriklerin büyük oranda yabancı dilde olmasından dolayı daha geniş  bir kitleye faydalı olabilmek adına özetlere girmeye değer haberlerin bir kısmını Türkçeleştirerek derlemektedir.

https://www.dunyahalleri.com/yazar-hakkinda/

Her Pazar günü haftanın önerileri başlıklı yazıda görüşmek üzere…

Sevgilerle.

Yorumlarınız benim için değerli!