Hamilelik Çatlakları için: Bio Oil Cilt Bakım Yağı

image

Epeydir yazı yazamama nedeni evimize bir küçük bir birey daha gelmesi. Kendisiyle epey meşgul olduğumuzdan (besle, gazını çıkar, uyut, yeniden besle..) bir türlü yazı yazma fırsatı bulamadım. Yeni yeni bir düzene oturabiliyoruz. Hamilelik boyunca kullandığım ürünleri düşünüyordum. Aklıma gelenleri de yeni yazılarda yazmayı planlıyorum.

En iyi sonuç aldığım ve asla pişman olmadığım ürünlerden biri çatlaklar için olan Bio Oil cilt bakım yağı. En az 3 ay boyunca günde 2 kere uygulanıyor. Kullanım alanı ise şöyle;

Çatlak oluşumu, cilt lekeleri, ince çizgi ve kırışıklıklar, nemsiz ciltler.
image

Bir sürü tavsiye aldım hamileliğim boyunca, badem yağı, zeytinyağı gibi. Hatta çoğu kişi hiç bir şey kullanma çatlayacaksan çatlarsın dedi 🙂 Aslında vücudum çatlamaya oldukça müsait. Fakat bu yağı kullandım ve karnımda hiç çatlak olmadı. O yüzden siz bunlara kulak asmayın ve önleminizi alın.

Kokusu biraz garip. Baharat gibi kokuyor ama sabah kalktığınızda bu koku kalmıyor merak etmeyin. Sadece belimin yan taraflarına sürmemişim ve oralar çatlamış. Bu yağ mevcut çatlakların da görünümünü azalttığı için doğumdan sonra eski çatlaklarım için kullanıyorum. Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca ben her banyodan sonra da kurulanmadan bebe yağını karnıma ve bacaklarıma sürdüm. Oldukça nemlendiriyor. Çatlakların en büyük nedeni cilt kuruluğu. Bu yüzden hamileliğiniz boyunca mutlaka cildinizi nemlendirin ve bol bol su için.

Sevgilerle..

  1. Şu sıralar kilo aldım çatlaklar oluştu sanırım ben de bu ürünü kullanmalıyım teşekkürler ♥

    1. Gercekten işe yarayan bir urun

  2. çatlaklara TCA ve glikolik asit ile çözüm bulabilirsiniz.

    http://catlak-mi-o-da-ne.blogspot.com.tr/2015/01/catlak-tedavisinde-tca-kimyasal-peeling.html

Yorumlarınız benim için değerli!