Hayat Kolaylaştıran 3 Akıllı Telefon Uygulaması

en-gerekli-uygulamalar

iOS vs. Google Play

En kullanışlı android uygulamaları çok genel bir tanım olacaktı. Bu yazıda benim için gerçekten olmazsa olmaz 3 uygulamayı paylaşmak istedim. Bu uygulamalar hem App Store hem de Google Play platformlarında bulunuyor. Özellikle günlük yaşantımda ve blog yazarken bu uygulamalar bana hep zaman kazandırıyor. Ayrıca kullanımları da oldukça kolay.

Ben her zaman not defterleri taşımayı çok severim. Çantamdan çıkarıp yazıyor muyum? Hayır, ama almayı seviyorum. Yine de not tutmak konusunda en önemli yardımcım Evernote. Kendisi süper pratik bir uygulama. İster bilgisayardan isterseniz de cep telefonunuzdan bu uygulamaya her zaman bağlanabiliyorsunuz. Unutkanlar için birebir.

quwfx3xdiupaykeo0iix

Diğer hayat kurtarıcım Dropbox. Tanışmadıysanız kendisiyle hemen tanışmalısınız. Özellikle mobil bir hayat yaşıyorsanız, bilgisayarınızda ki dosyalar telefonunuzda olmalıysa kesinlikle yüklemelisiniz. Dropbox’ı telefonunuza ve masaüstünüze yüklüyorsunuz. Telefonunuzda çektiğiniz bir fotoğrafı dropboxla paylaş diyerek 2 dakikada bilgisayarınıza kolayca atmış oluyorsunuz.

IOS ve Android demişken şu içerik ilginizi çekebilir: Iphone ve Android için Kimsenin Bilmediği Gizli Kodlar

dropbox-1

Son keşfim Pocket. Okumayı çok sevdiğim için her an her yerden okumak istediklerime ulaşmak benim için önemli. Çevrimdışı da kullanılabilmesi ayrı bir güzellik. Beğendiğiniz ama okumaya vakit bulamadığınız bir yazıyı sonra okumak için pocket.com adresine link olarak yüklüyorsunuz daha sonra ister websitesine girip isterseniz de cep telefonunuzdan okuyabiliyorsunuz. Yalnızca yazı değil, sonra izlemek üzere video veya fotoğrafta ekleyebiliyorsunuz. Pinterest gibi düşünün aslında ama bu daha çok makalelerinizi bir arada tutabileceğiniz mükemmel bir uygulama.

pocket uygulaması

Eğer sizinde böyle kurtarıcı olmazsa olmaz uygulamalarınız varsa bana yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sevgilerle..

1 Comment

  1. […] “Dijital çağ” bile bu huyumdan vazgeçiremedi. Telefonda not defteri uygulamalarım dolu ama istediğim verimi alamıyorum. Ben illa ki o deftere, kaleme […]

Yorumlarınız benim için değerli!