Hayatın Amacını Arayan Yazarlar ve Kitapları

Hayat amacını bulmak uzun bir yolculuk gibi. Bunun için türlü şeyler düşünüyor, izliyor ve okuyoruz. Hayatın amacı nedir peki? Bence hayattaki amaç süreci deneyimlemek. Her anından bir şey öğrenecek ve her adımdan zevk alacak şekilde yaşamak. Hayatımın amacı iyi bir kariyer, okul ve çok para olabilir. Bunlar ülkemizde olmazsa olmaz amaçlar gibi. Daha küçücükken paranın önemini biliyoruz. Bana göre bunlara ulaşmaya çalışmak amaç olamaz sadece yaşamak için ihtiyaçlar olabilir. Amaç hayatı yaşarken her bir adımda kendinin farkında olabilmek. Bu yazı Hayatın Amacını Arayan Yazarlar ve Kitapları hakkında olacak.

Sıkıldığımda, düşünmeye ihtiyacım olduğunda aklıma tek gelen şey yazmak ya da meditasyon ya da boş boş tavana bakıp düşünmek. Bu listedeki kitaplar ise size hayatın amacını anlatacak ve fikir verecek. Bu arada konu direkt olarak felsefenin alanı olduğu için Yeni Başlayanlar için Felsefe Kitap Listesi yazısı da bir fikir verebilir. Linke tıklayarak direkt yazıya ulaşabilirsiniz.

Hayatın Amacını Anlatan Kitaplar

  • Niteliksiz Adam – Robert Musil
  • Siddhartha – Hermann Hesse
  • Duvar – Jean Paul Sartre
  • Yabancı – Albert Camus
  • Varolmanın Dayanılmaz  Hafifliği – Milan Kundera

Bir insanın hayattaki amacı nedir sorusunun yanıtı epey uzun olacak. Değerlerine sahip çıkarak yaşamak ve farkındalık bence çok önemli. Tabi ki hayatın amacı, felsefi bir konu olup kişisel inançlar, değerler ve dünya görüşleri tarafından farklı şekillerde yorumlanabilir. Farklı kültürler, dinler ve bireyler, hayatın amacını farklı şekillerde anlamlandırabilirler.

Unutulmaması gereken bence hayatın amacının kişisel bir konu olduğu ve herkesin kendine özgü bir anlam ve amacı olduğudur. İnsanlar zamanla deneyimler kazandıkça, değerler değişebilir ve hayatın anlamı da buna göre şekillenebilir.


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Hayatın Amacını Arayan Yazarlar ve Kitapları yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!