İlgi Çekici Blog Yazısı Hazırlamak

7794e92ef3ae5094f6bece03574738a2

(Görsel Kaynak)

Blog yazmak oldukça zevkli bir iş. Fakat her zaman yazma ilhamı yanınızda olmuyor. Bazen neredeyse 1 hafta yazı yazmak içimden gelmiyor. Bazen de kafamda o kadar çok konu oluyor ki hangi konuyu hangi gün yayınlasam diye düşünüyorum.

Blog yazısının fazla olması veya her gün yazmanız çok önemli değil. Önemli olan haftada bir bile yazsanız kaliteli ve özgün içerik üretebilmeniz. Peki bir blog yazısı nasıl ilgi çekici hale gelir?

Her blog yazınız için üstünde bir planlama yapmalısınız. İster yazacağınız konu çok uzun olsun ister çok kısa belli başlı kuralları gözardı etmemelisiniz. Bir blog yazısının en önem verilmesi gereken bölümü bence görsel kısmı. Kullanacağınız görseli ister kendiniz çekin ister internetten alın mutlaka konuyla uyumlu ve herkesin kullanmadığı bir görsel olmasına dikkat edin. Görsel boyutlarını mümkün olduğunca büyük tutun. Ben her zaman görselleri tam boyunda ekliyorum, küçültmüyorum. Bir yazıda en azından 2 görsel kullanmaya dikkat edin.

Yazdığınız yazı mutlaka bilgilendirici olsun. Günlük yazılar yayımlıyor olsanız bile içinde okuyucuya bilgi verici bir unsur olsun. Yazınız ne kadar bilgilendirici olursa paylaşımları da o kadar fazla olur.

Yazılarınızın içinde diğer yazılarınızla ilgili linkler barındırın. Böylece okuyucu bir yazınızı okurken linklere tıklayarak başka yazılarınıza da göz atabilir.

Yazınızın tıklanmasını sağlayacak en önemli faktör tabi ki başlığı. Başlık atarken iyi düşünün ve ilgi çekici bir başlık olmasına dikkat edin.

Sevgilerle..

  1. Gerçekten verimli bir yazı olmuş tebrikler! 🙂 Bana da kalırsa dediğin gibi gerçekten görseller önemli ve yazı karakteri de çok argacık-burgacık olmamalı bir blogun. İnsan okurken şaşı olmamalı yani hihi 🙂

    1. teşekkür ederim güzel yorumunuz için 🙂

Yorumlarınız benim için değerli!