İlk Gençlik Kitap Önerileri

Son zamanlarda gençler özellikle K-pop kültürüne büyük ilgi duyuyor. Bu nedenle sadece diziler değil aynı zamanda kitapları da oldukça popüler. Bu yazıda kaliteli ilk gençlik kitap önerileri paylaşmak istiyorum. Çünkü maalesef özellikle ergenlik döneminde okunabilecek nitelikli gençlik kitabı bulmak oldukça zor. Wattpad gibi herkesin yazı yayınlayabildiği yerlerden her tür şeyleri okuyorlar. Bu nedenle ailelerin özellikle bilinçli seçimler yapmaları gerekiyor. En azından bilinçli bir aile çocuğunun da doğru kitaba yönlenmesinde yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

1- Sofie’nin Dünyası – Jostein Gaarder

15. yaşgününü kutlamaya hazırlanan Sofi, bir gün posta kutusunda “Kimsin” yazılı bir not bulur. Bu sorudan hareketle, bütün bir felsefe tarihinde sorulmuş soruları ve cevapları, sürükleyici bir roman kurgusu sunuyor.

2- Limit 6 ciltten oluşan bir kitap.

Keiko Suenobu tarafından yazılan kitap ilk gençlik yılları için heyecanlı ve akıcı bir hikaye sunuyor.

En İyi Kore Edebiyatı Kitapları yazım da ilginizi çekebilir.

3- Xoxo kitabının yazarı Axie Oh.

Tanıtım bülteninden:

İlk aşk, K-pop, Kore kültürü… Her gece izlediğiniz o sevimli ve neşeli Kore dizileri gibi, Jenny ve Jaewoo’nun hikâyesi de sizleri büyüleyecek.

“Her Kore dizisinde, final sahnesinin öncesinde bir kovalama sahnesi oluyor ve nihayet başkarakter ile onun büyük aşkı, tüm korkuları ile çekincelerini bir kenara bırakıp buluşuyorlar. Dünya böylece bir kez daha huzura eriyor. Ancak kimse beni durdurmak için havaalanına gelmedi. Pazar günü uçağa bindim ve eve dönüş yolculuğum başladı.”

4- Benim Küçük Sırrım – Dilara Keskin (Kitap serilerden oluşuyor)

Eylül, sahip olduğu hayatı gizleyen, yaşamak istediği hayatı kendisine ait gibi göstermek için sürekli yalanlar söyleyen bir kızdır. Peki, yeni dostlar edindiği ve aşk ile tanıştığı bu dönemde sırları mutlu olmasına fırsat verecek midir?

5- Beyaz Gemi – Cengiz Aytmatov

“Beyaz Gemi, romanının kahramanı yedi sekiz yaşlarında bir çocuktur. Çocuk; saflığın, bozulmamışlığın ve geleceğin sembolüdür. Aytmatov, çocuğun saf ve temiz dünyasından, hayatın acı ve çıplak gerçeğine uzanan bir roman kurgusu oluşturmayı başarır.”

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!