İlkokul için İngilizce Çalışma Sayfaları (Ücretsiz)

Bir yabancı dil öğrenerek, çocuklara sadece başka kültürler hakkında bilgi edinme değil, daha da önemlisi başkalarıyla iletişim kurma fırsatı verir. Aynı zamanda, yazılı sözcüklere drama, hikaye anlatma, rol yapma, konuşma ve dinleme gibi pratik görevlere daha fazla vurgu yapılarak, öğrenmesi tamamen zevkli bir konudur. İlkokul için İngilizce Çalışma Sayfaları yazdırılabilir halde sizlerle paylaşmak istedim.

İlkokul İngilizce Worksheets için daha fazlasını Pinterest Çocuk Eğitim panomda paylaşıyorum sürekli. Kendim de bunları indirip çıktısını alıp çocuğuma alıştırmasını yaptıracağım. Biliyorsunuz bizim eğitim sistemimizde çocuklar ilkokul 2.sınıf İngilizce ile tanışıyor.

Ne kadar erken bu eğitime verirsek ve desteklersek o kadar faydalı olur. Yalnızca okulda haftada bir ders İngilizce görmesi yetmez. Bunu biliyoruz okul hayatımız boyunca her hafta 1 saat İngilizce gördük. Türkiye içerisinde İngilizce okuma yazma ve konuşma oranı oldukça düşük.

2.Sınıf İngilizce reading sayfaları da paylaşacağım. Çünkü okuma konusunda oldukça zorlanıyoruz.

İngilizce Çalışma Sayfaları

Kolejlerde yapılan İngilizce etkinlikler konusunda Google’da biraz araştırma yaparak farklı etkinlikler de bulabilirsiniz. Özel okullarda genelde devlet okullarından daha fazla yabancı dil etkinliklerine önem veriliyor.

Çocuğuma İngilizce konusunda nasıl destek olabilirim diyen ebeveynleri de duyuyorum. Onlarla birlikte öğrenin: Öğrendikleri dili bulun ve size bazı anahtar kelimeleri ve cümleleri öğretmelerini sağlayın. Anahtar kelimeleri ve cümleleri gösteren basit bir poster yapmak veya günlük nesneleri yabancı bir dilde etiketlemek için yapışkan notlar kullanmak isteyebilirler. Bir başka iyi fikir, öğrendikleri tüm yeni şeyleri kaydetmeleri için bir ‘yeni kelimeler’ sözlüğü oluşturmaktır. 

İlkokulda yabancı dil eğitimi söz konusu olduğunda, bu, derslerin tek başına yeterli olmadığı anlamına gelir, yani çocuğun okuldan sonra dil ile teması kalmazsa, öğrendiği her şey kısa sürede kaybolmaya başlayacaktır. Bu, tüm okul dersleri ve özellikle yabancı diller için geçerlidir.

Çocuklar küçükken etraflarındaki dünya hakkında günlük aktiviteler yoluyla kendiliğinden öğrenirler. Bununla birlikte, en iyi ve en verimli öğrenme biçimlerinden biri, en sevdikleri aktivite olan oyundur.

Oyun yoluyla öğrenme, bir yabancı dil edinimi için kanıtlanmış bir yöntemdir. Örneğin, çocuklarla saklambaç oynamak, onlara o dilde saymayı öğretmenin harika bir yolu olabilir. Ayrıca eğitim teknolojisinin kullanımı erken yaşta yabancı dil öğreniminde mükemmel sonuçlar vermektedir. Küçük yaşta çocuklar, kelimeleri dinleyerek, tekrarlayarak ve belirli eylemlerle ilişkilendirerek konuşmada ustalaşırlar. Bu nedenle birçok çocuk sadece o dilde çizgi film izleyerek yabancı bir dilde ustalaşabilmektedir. 

İngilizce için güzel internet siteleri de var. Onlardan da iki tanesini sizinle paylaşmak istiyorum.

Bilgeceingilizce 2. sınıf etkinlikleri ya da 3.sınıf etkinlikleri olarak aratabilirsiniz.

İngilizce etkinlikler wordwall da çok güzel bir site.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!