İlkokul Kaynak Kitap Önerileri

Yaz tatilinde hem bütün sene öğrendikleri unutulmasın hem de pekiştirilsin diye kaynak kitaplara başvuruyoruz. Ben bu yıl okulda öğretmenin önerdiği kitabı almak istemedim. Çünkü genelde bu kaynak kitaplar okulun anlaşma yaptığı kurumların verdiği kitaplar oluyor. Okulunuz muhit olarak iyi bir yerde devlet okulu ya da özel okulsa bu kaynak kitapların nitelikleri de güzel olabiliyor. Bizim okulun önerdiği yayında daha çok bulmaca, boyama gibi şeyler vardı almak istemedim. Onun yerine soru bankası tarzı bir şey aradım. İlkokul Kaynak Kitap Önerileri olarak nitelikli ve dolu dolu yaz tatili kitapları paylaşacağım.

Yaz Tatili için Kaynak Kitaplar

3.sınıf en iyi kaynak kitaplar forum sitelerinde de pek çok öneri bulabilirsiniz ben çoğunu araştırdım kendim gidip bizzat inceledim. Öncelikle ben biraz zor soruların olduğu kitapları istiyorum. Çünkü beyin ne kadar zorlanırsa o kadar yeni sinir hücresi üretir ve zamanla bu zor sorular kolay gelmeye başlar. Kimse kendi seviyesinde sürekli aynı şeyleri yaparak gelişemez. Hep ileri diyoruz o yüzden 🙂

İlkokul için İngilizce Çalışma Sayfaları (Ücretsiz) yazım da ilginizi çekebilir.

TUDEM yayınları ilk olarak düşündüğümdü. Oğlum ilkokul 2.sınıf öğrencisiydi. Alttaki kaynağı okul boyunca çözmek için aldım. Sorulardan oldukça memnun kaldım. Fakat TUDEM 3. sınıfa geçenler için yaz tatili kitabının içeriği daha çok bulmaca gibi olduğu için bu tatilde tercih etmedim.

Dediğim gibi ben zor sorulardan oluşan bir soru bankası istiyordum o yüzden BİLFEN Yayınlarına baktım. Bilfen Tüm Dersler Soru Bankası yorumlarıyla ve sorularıyla ilgimi çekti.

Tüm dersler var ve sorular ilkokul 3.sınıfa geçen bir öğrencinin çözebileceği nitelikte. Bu kitabı yaz boyu bitirebilirsek bir yeni nesil sorulardan oluşan bir kitap almayı düşünüyorum. Her gün çocuğa test çözdürmek istemediğim için 2 günde bir 1 saat ders çalışma 1 saat kitap okuma gibi bir plan yaptım. Kitap okumak zaten her akşam 19:00-19:30 arası ailecek yaptığımız bir rutin. Bunu da mümkün olduğunca devam ettirmeyi planlıyorum.

Bununla birlikte 2.sınıf kaynak kitap meb adresinden de sınıfınıza uygun ücretsiz kaynak kitaplara ulaşabilirsiniz. Burada tüm sınıflar için MEB Yardımcı Kaynak paketini bulabilirsiniz.

Yükselen Zeka kaynak kitapları da gayet iyi. Bunlar yine bulmaca ve boyama gibi sayfaları içeren setlerden oluşuyor.

Bunun dışında bir de her yıl mutlaka aldığım Dikkati Güçlendirme Seti 2. Sınıf – 8 yaş – Osman Abalı var. Dikkati güçlendirme seti Adeda yayıncılık tarafından çıkıyor. Yaşa göre alıyorsunuz. Anasınıfından başlıyor. Seti alırken ben bir üst yaş alıyorum genellikle çünkü aynı yaşı aldığınızda fazla kolay gelebiliyor.

Sizin de önereceğiniz İlkokul Kaynak Kitap Önerileri varsa yorumlarda bahsedebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!