Insanity Workout Nedir?

insanity-workout-nedir

Sadece 60 gün sonra bambaşka bir fizik vaadeden bir programdan bahsetmek istiyorum. Insanity workout programı ile planlı bir şekilde Shaun T. videoları eşliğinde harika bir vücuda kavuşabilirsiniz. Bu yazıda neler bulacaksınız?

Bu yazıda neler bulacaksınız?

Bundan yıllar öce Jillian Michaels 30 Day Shred programı ile gerçekten güzel bir değişim yaşamıştım. Vücudum Jillian videoları ile güçlenince Insanity denemeye karar verdim. Sonunu getiremedim maalesef çünkü bir sezaryen, bir apandisit ameliyatı ile harap olmuş karnım bu programı kaldıramadı. Uyarıyı yazının en başında yapmak istedim. Herkes yapıyor ben de yaparım diye her programı çılgın gibi yapmaya gerek yok.

Bir sağlık sorununuz yoksa bu plana başlamalısınız.

Insanity Workout Nedir?

Insanity; çılgınlık, delilik anlamına geliyor. Zaten programın bir videosunu bile izleseniz neden bu ismi seçtiklerini çözersiniz. The insanity workout program içerisinde DVD seti yanında aylık çalışma takvimi ve beslenme programı da mevcut.

insanity-workout
Insanity workout
Programın ajandası bu şekilde işliyor. Alıntıladığım metin kendi sitesinde anasayfada yer alan bölüm. Gerçekten bu programa uyulduğunda mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Insanity workout fit test ile başlayan bir program. Fit test ile ne kadar hazırlıklı olduğunuzu görebiliyorsunuz. Shaun T yönlendirmeleri ile belli bir süre içerisinde bu bölümü tamamlamalısınız.

INSANITY, şimdiye kadar gördüğünüz en iyi egzersizlerden biridir. Ağırlık yok, spor salonu yok, sadece sonuçlar. Sınırlarınızı zorlamaya devam edin ve vücudunuzun uyum sağlaması gerekir. Sadece 60 gün içinde böyle çılgın bir şekle bürünüyorsun.

https://www.beachbodyondemand.com/programs/insanity/start-here

Görseldeki takvime göre günlere yayılmış durumda program. Bu takvimde yaptığınız kısmı işaretleyerek devam ediyorsunuz.

Shaun-T-kimdir
Shaun T.

Insanity Workout Türkçe versiyonunu P90X sitesinden temin edebiliyorsunuz sanırım. Ayrıca insanity workout videoları için bir insanty workout indir linki alta koydum. Yalnız ben ordan indirmedim. Video linklerinin güvenilir olup olmadığı konusunda sorumluluk alamıyorum.

İndirme Linkleri için Donanım Haber forumundaki bölüme bakabilirsiniz.

Ben ücretli alarak başlamayı tercih ettim. Bu tarz videolarda karşılığında cevap alabileceğimiz yerlerden güvenilir bir şekilde almak ilk tercihiniz olmalı bence.

Insanity workout beslenme programı da ücretli seçenekle sahip olabileceğiniz bir plan. Spor ve beslenme birlikte olduğunda daha hızlı sonu ç alabilirsiniz. Birinden birini yeteri kadar yapmadığınızda yalnızca mevcut kilonuzu korumuş oluyorsunuz maalesef. Bu programın da asıl amacı kısa sürede incelmek. Fazla kilonuzdan şikayetçiyseniz ve hızlı zayıflamak istiyorsanız bu programı uygulayabilirsiniz.

Programı uygularken esneme hareketlerini atlamadan yapmak önemli. Ayrıca çok tekrar değil hareketi doğru yapmak etkili. Yani bir hareketi yaparken doğru şekilde yapamadığınız zaman durun, dinlenin ve diğer harekete geçin. Bu şekilde sakatlanma riskinizi de en aza indirmiş olursunuz.

Program materyalleri içerisinde Hybrid Calender ve Spotify Playlist gibi ek özellikler de mevcut. Orijinal yabancı dil seçeneği ile alabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme listeleri için de profesyonel yardım almak her zaman çok önemli. Kan değerlerinizin kontrol edildiği yalnızca size özel diyet listelerinin hazırlandığı bir yemek menüsü en etkili olanı.

Uyarılar

Insanity workout programına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Yüksek yoğunluklu ve sakatlanma riski olan bir antrenman programı. Kısa sürede etki ediyor bu yüzden de dikkat edilmesi gereken bir egzersiz.

Yorumlarınız benim için değerli!