Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram günlük yaşamda sıklıkla kullandığımız bir uygulama haline geldi. Birçok faydalı videoyu görüp kaydetme özelliği oldukça pratik. Fakat videoları Instagram üzerine kaydetme yerine telefonunuza indirmek istiyorsanız ne yapmalısınız? Herhangi bir Instagram videosunu iPhone veya Android telefonunuza nasıl kaydedip indireceğinizi aşağıda paylaştım. Pinterest video indirmek için de bu yazıya gidebilirsiniz. Tüm yollarıyla Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Video İndirme

Instagramda videolar artık genellikle Reels ile paylaşılıyor. Instagram reels indir konusuna da bu yazıda odaklanacağız. Hem reels hem de videoları üçüncü taraf uygulamalarla yükleyebilirsiniz.

Bunlardan ilki Snapinsta uygulaması. Bu uygulama ile Instagram videolarını indirmek oldukça kolaylaşıyor. Bu uygulama ile Instagram hikaye video indir işlemini yapabilirsiniz.

Instagram reels videoları nasıl indirilir?

Android ve Iphone Instagram videolarını indirin

1. Google Play Store’dan Instagram için Çevirimiçi Video İndirici uygulamasını edinin .

2. Instagram uygulamasına gidin. Kaydetmek istediğiniz video gönderisinde sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.

3. Açılır pencerede “Bağlantıyı Kopyala”yı tıklayın. Ardından, Instagram için Video İndirici uygulamasına gidin ve indirmeye başlamak için bağlantıyı yapıştırın.

Üçüncü taraf kullanmanın Instagram videolarını indirmenin çok daha kolay bir yolu olduğuna inanıyorum. Videonuzu almak için tek yapmanız gereken bağlantıyı kopyalayıp yapıştırmanız.

Bu yazı da ilgini çekebilir; Instagramda Markalaşmak

Önbellek yöntemi ile Instagram video kaydetme Android

Android’de videolar, onları izlediğiniz anda otomatik olarak indirilir, sadece nereye kaydedildiklerini bulmanız yeterlidir. 

Bunun işe yaraması için önce gidip indirmek istediğiniz videoyu izleyin . Hangi bölümü izleyecekseniz indirilecektir. Bu nedenle, videonun tamamını istiyorsanız videonun tamamını izlediğinizden emin olun.

Ardından, telefonunuzun Dosya yöneticisini açın ve Android > veri > com.instagram.android > önbellek > videolar seçeneğine gidin . Burada izlediğiniz tüm videoları bulacaksınız ve bunlar .clean uzantısına sahip olacak. Onlara dokunabilir ve oynatmak için Video seçeneğini belirleyebilirsiniz. (Kaynak)

Bununla birlikte video ve reelsleri indirmek yerine Instagram koleksiyonlarına kaydetmek için; Kaydetmek istediğiniz videonun sağ alt köşesindeki bayrak simgesine dokunun. Bu, video gönderisini varsayılan Koleksiyonlar klasörüne kaydeder. 

Önemli: Bir Instagram videosunu indirir ve daha sonra paylaşırsanız, orijinal hesaba bilgi verdiğinizden emin olun. Başka birinin videosunu çalıp size aitmiş gibi davranmanız yanlıştır ve olası bir telif hakkı ihlalidir. 

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: