Instant Pot Duo Mini 7’si 1 Arada 3 lt Basınçlı Pişirici İncelemesi

Beni bilen bilir, mutfakta zaman geçirmeyi hiç sevmem. En kısa sürede çıkmaya çalışırım. Bu yüzden de sıklıkla teknolojik mutfak yardımcıları kullanırım. Hayatın telaşı içinde, sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmek bazen bir zorluk olabilir, değil mi? İşte tam da bu noktada karşımıza Instant Pot çıkıyor ve mutfakta gerçek bir kahraman gibi devreye giriyor. Bu elektrikli düdüklü tencere, yemek pişirme deneyimini baştan sona değiştiriyor! Bu yazıda Instant Pot Duo Mini 7’si 1 Arada 3 lt Basınçlı Pişirici yorumlarımı bulacaksınız.

Instant Pot Kullanıcı Yorumu

Aslında amacım Yoğurt makinesi almaktı. Çünkü yoğurdu bir türlü istediğim kıvamda yapamıyorum. Sonra instant potların aynı zamanda yoğurt mayaladığını gördüm. Yani hem istediğin yemekleri hızlıca pişir hem yoğurt mayala hem de fiyat yoğurt makinesinin yarısı olsun. Ben 3 lt aldım çünkü bizim evde 3 kişiyiz ve bir yemek ertesi güne yenmiyor. Yani bana en küçük boyu hayli hayli yetiyor. Sadece büyük boyu alsaydım içine kavanozla rahat yoğurt mayalardım. Hepsiburada’dan bu modeli 2.049 TL’ye aldım ki şu anda satışta yok olarak gözüküyor o yüzden link veremiyorum. Demek ki zam is coming…

Çorba yapıyor, slow cooking fonksiyonu var, pilav yapıyor hem de soğuk suyla. Yoğurdu da pastörize soğuk sütle çok güzel yapıyor kendisi. Ben bayılarak kullanıyorum. Bir haftadır maşallah her gün çalıştırıyorum. Ocak başında bekleme derdi yok. Ocağın altını kısayım, su ekleyim derdi yok mis. Dün basmati pirinçten pilav yaptık. 8 dakikada tam istediğimiz kıvamda. Yani mutfakta zaman geçirmeyi sevmeyen ama lezzetli yemekler yapmak isteyenler alın aldırın diyorum.

Çağla’nın yazı önerisi: Yemek Termosu Önerisi : Stanley vs Aladdin

Instant Pot Ne İşe Yarar?

Instant Pot, adeta bir sihirli değnek gibi çalışarak, yiyecekleri muazzam bir hız ve lezzetle pişiriyor. Geleneksel düdüklü tencerelerin karmaşıklığından sıyrılıp, pratikliği ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkıyor. Yoğun iş günlerinde, aç karnını bekletmeyen bu harika cihaz, ev yemeklerini sadece bir düğme dokunuşu kadar uzaklaştırıyor.

Çok fonksiyonlu yapısıyla sadece basit bir düdüklü tencere olmanın çok ötesinde. Soteleme, haşlama, buharda pişirme, pirinç pişirme, yoğurt yapma ve hatta kek veya yoğurtlu tatlınızı pişirme gibi bir dizi özelliği bir arada sunuyor. Evet, yanlış duymadınız, Instant Pot tam bir çoklu görev ustası!

Ama en güzel yanı, işler yolunda gitmediğinde bile yanınızda olması. “Acaba yemeğim yanar mı?” endişesiyle vedalaşın; Instant Pot, otomatik basınç kontrolü ve sıcaklık ayarı ile size keyifli bir yemek pişirme süreci vaat ediyor.

Kısacası, Instant Pot elektrikli düdüklü tencere, mutfakta harikalar yaratmanın, lezzetin doruklarına ulaşmanın ve hayatın tadını çıkarmanın bir anahtarı gibi. Şimdi, bu sihirli düdüklü tencereyi edinin ve mutfağınıza lezzet dolu bir dokunuş katın. Yemek pişirmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı!


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

1 Comment

Yorumlarınız benim için değerli!