İstanbul’da Arkadaşlar ile Yapılabilecek Aktiviteler

İstanbul, arkadaşlarla aktivite yapmak ve birlikte keyifli vakitler geçirmek için en ideal yerlerdendir. Arkadaşlarınızla yapabileceğiniz aktivite sayısı o kadar fazladır ki listenizi tamamlamak için uzun bir süre İstanbul’da bulunmanız gerekir. Tarihin, sanatın, mimarinin kalbi olan İstanbul’da heyecan dolu çok sayıda aktiviteye katılabilirsiniz. Bu yazımızda, arkadaşlarınızla verimli ve unutulmaz bir İstanbul günü geçirebileceğiniz etkinliklerden söz edeceğiz. İşte İstanbul’da arkadaşlar ile yapılabilecek aktiviteler…

Frankestein Korku Evine Gidin

Arkadaşlarınızla hem eğleneceğiniz hem de adrenalini sonuna kadar hissedeceğiniz bir aktivite denemek istemez misiniz? Kadıköy korku evi, arkadaşlarınızla birlikte macera dolu ve unutulmaz bir gün yaşamanız için düzenlenen etkinlerdendir. Birlikte farklı deneyimler yaşamak isteyenlerin kesinlikle bayılacağı bir seçenek olacaktır.

İstanbul korku evi hizmeti veren yerler içerisinde son derece başarılı bir firma vardır. Kadıköy’deki Frankestein Korku Evi, soluksuz bir maceranın aranılan ismidir. Öyle ki 4 kat ve 19 bölümden oluşan parkurlarıyla ziyaret eden herkesin beğenisini kazanmaktadır. Frankestein Korku Evi, İstanbul’da kesinlikle gitmeniz gereken yerler listenizde bulunmalıdır.

Samimi Sohbetlerin Eşlik Ettiği Yürüyüşlere Çıkın

İstanbul, metropol bir şehir olması nedeniyle oldukça kalabalıktır. Bu nedenle çok sayıda İstanbul sakini, huzur bulacakları stresten uzak yerleri ziyaret etmeyi sevmektedir. Eğer uzun ve samimi sohbetlerin eşlik ettiği yürüyüşlere çıkmak istiyorsanız, biraz olsun kalabalık ve gürültüden uzaklaşabileceğiniz doğa alanlarına gidebilirsiniz. Belgrad Ormanı’nda, Emirgan Korusu’nda, Boğaz kenarında, Beşiktaş-Ortaköy arasındaki ağaçlı yolda, Yıldız Parkı’nda, Polonezköy Tabiat Parkı’nda denizin ve doğanın keyfini çıkaracağınız yürüyüşler yapabilirsiniz. Fakat şehrin ruhunu hissetmek istiyorsanız Balat, Karaköy veya Taksim’in sokaklarında arkadaşlarınızla asla unutmayacağınız anılar da biriktirebilirsiniz.

Tarih ve Sanat Dolu Müzeleri Ziyaret Edin

İstanbul çok sayıda gelişmiş medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Dolayısıyla farklı kültürlerin sanatsal, tarihi, mimari veya kültürel ögelerine sıklıkla rastlanılmaktadır. İstanbul’da yaşayıp veya ziyaret edip de arkadaşlarınızla birlikte müzelerini ziyaret etmeden gitmemelisiniz. Üstelik Müze Kart uygulaması sayesinde oldukça uygun fiyatlara müze ve ören yerlerini gezmeniz mümkündür. Tarihin ve sanatın kalbi İstanbul’da Müze Kart ile ücretsiz giriş yapabileceğiniz müzelerin bazıları şunlardır:

  • İstanbul Arkeoloji Müzesi
  • Topkapı Sarayı
  • Yıldız Sarayı
  • Fethiye Müzesi
  • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi
  • Türk ve İslam Eserleri Müzesi

Ayrıca Yerebatan Sarnıcı, Modern Sanat Müzesi ve Pera Müzesi’ni kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Deniz Kenarında Güneşin Keyfini Çıkarın

Arkadaşlarınızla İstanbul’un keyfini en iyi sahillerde çıkarırsınız. İster çimlere yayılarak sohbet edin ister de deniz kenarında suyun sesini dinleyerek yürüyüş yapın. Bisiklet sürmek de tercih edebileceğiniz bir aktivite olabilir. Beşiktaş, Bebek, Bostancı, Sarıyer, Moda, Kuzguncuk, Caddebostan, Emirgan… Gezilecek yerler listenize bu sahilleri eklemeyi unutmayın.

Adaların Kendine Has Mimarilerini İnceleyin

İstanbul’un trafiği, kalabalığı, stresi ve koşturmacasından uzak Adalar… Arkadaşlarınızla birlikte her durakta farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız Adaların kendine has mimarisini inceleyebilir, bütün gününüzü Boğaz ve doğayla iç içe geçirebilirsiniz. Peki, ne mi yapmalısınız?

  • Kınalıada’yı çok kısa bir sürede turlayabilir, mimari yapılarını inceleyebilirsiniz.
  • Heybeliada’nın tarihi güzelliklerine tanıklık etmenizin ardından bisiklete binebilirsiniz.
  • Burgazada’nın en tepesine yürüyerek denizin muhteşem maviliğini izleyebilir, Sait Faik Abasıyanık Müzesi’ni gezebilirsiniz.
  • Büyükada’da kilise ve müzelere gidebilir, piknik yaparak eğlence dolu vakitler geçirebilirsiniz.

Yorumlarınız benim için değerli!