İz Bırakan Kitaplar

Bazı kitaplar gerçekten sizi alır başka diyarlara götürür. Ben şuna inanıyorum, eğer kitap okumayı sevmiyorsanız, sizi etkileyen türü ve kitabı bulamamışsınız demektir. Bugün bende iz bırakan kitapları derlemek istedim. Hem de kendi hafızamı tazelemiş oldum. Kitap listesinde açıklamalarını yazmadım. Sadece birkaçının içinden kısa alıntılar paylaşmak istedim.
☕Bin Muhteşem Güneş-Khalid Hussain
☕Uçurtma Avcısı-Khalid Hussain
☕Düğümlere Üfleyen Kadınlar-Ece Temelkuran
“”Amira, bize kadınları nasıl seveceğimizi anlatan bir kitap lazım. Yoksa hep böyle şapşal ve kavruk kalacağız. Bize kadınların nefesini genişletecek, o nefesin rüzgârına yelken açmamızı öğretecek bir kitap lazım.”
Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali
☕Daha-Hakan Günday
”Yıllar önce okuduğum işe yaramaz bir kitaptaki tek işe yarar cümle şuydu: İnsanın kullandığı ilk alet, başka bir insandır…”
☕Kızıl Vaiz- Orkun Uçar
☕Momo-Michael Ende
“Zaman, yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir.”


☕Bitmeyecek Öykü-Michael Ende
“İnsanlar vardır, asla Fantazya’ya gidemezler,” dedi Bay Koreander. “Ve insanlar vardır, gidebilirler ama sonsuza kadar orada kalırlar. Sonra bir de Fantazya’ya gidip geri dönenler vardır. Senin gibi. İşte bunlar iki dünyayı da esenliğe kavuştururlar.”
☕Hobbit-John Ronald Reuel Tolkien
☕Sofi’nin Dünyası-JOSTEIN GAARDER
Rus bir beyin cerrahıyla yine Rus bir astronot din konusunda tartışıyorlardı. Beyin cerrahı dindar, astronotsa dindar bir kişi değildi. “Uzayda çok dolaştım” diye övünerek konuştu astronot, “ama ne Tanrı’yı gördüm ne de meleklerini!” Cerrah cevap verdi: “Ben de çok zeki beyinler ameliyat ettim, ama tek bir düşünce görmedim!”

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!