Kadınlar İçin Karın Kası Egzersizi ve Beslenme Önerileri

8f0babd8d2c369d4bb997f347f87d183Arkadaşlarımla konuşurken farkettiğim şey kadınlar genelde “çok spor yaparsam çirkin kaslı bir görüntüm olur mu?” diye korkuyor. Aslında sadece evde yaptığınız egzersizle böyle bir görüntüye ulaşmanız biraz imkansız. çok fazla kaslı kadınlar bu görüntü için epey para harcayarak ekstradan ilaçlar ve cidden çok ağır ekipmanlarla çalışıyorlar. Siz evde ki egzersizle ve sağlıklı beslenmeyle sadece dümdüz ve güzel görünen bir karna ve kalçaya kavuşabilirsiniz.

http://www.dailymotion.com/video/x10bqsr_karin-kaslari-icin-hizli-super-bir-egzersiz-seviye-1_lifestyle

 

Ayrıca yukarıda ki egzersizin yanında yalnızca spor değil yediklerimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Ben asla diyetten yana değilim ve hiç de sevmiyorum. Bunun yerine sadece sağlıklı beslenmeye yönelirseniz hem diyet yapıyorum psikolojisinden kurtulursunuz hem de kendinizi daha iyi hissedersiniz. Sağlıklı beslenme önerileri için belki Akdeniz veya Ege mutfağına yönelebilir ve akşam yemeklerinizi bu mutfaklardan seçebilirsiniz. Kas oluşumunu hızlandıran en önemli besin proteindir. Eğer hafif bir kaslı görünüm istiyorsanız protein ağırlıklı beslenmeye önem vermelisiniz.

Ara ara girip ziyaret ettiğim bir site de womenshealth. Bu sitede de çok faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Aşağıda ki yiyecek listesi bu siteden alınmıştır ve bence en temel şeyleri zaten çok güzel özetlemiş.

12 güç kaynağı; proteinli ve lif özlü besinler ile yağ oluşumunu engelleyen gıdalar içermekle beraber; o kadar etkilidir ki düzenli olarak alındıklarında, daha sağlıklı ve formda bir vücuda sahip olmanızı destekler. Zorunda olmamakla birlikte, bütün öğün ve ara öğün yemeklerinizde bu 12 güç kaynağını esas tutarsanız, vücudunuzdaki değişim süreci hızlanır.

Şu basit püf noktalarına dikkat edin: 
• Ana öğünlerinizde bu yapı taşlarından 2 ya da 3 tanesinin ya da en azından 1 tanesinin her ara öğününüzde bulunmasına özen gösterin.
• Protein, karbonhidrat ve yağ gibi yapı taşlarından yeterli miktarda edinmek için öğününüzü mineraller açısından çeşitlendirin.
• Her ara öğününüzün özellikle protein destekli olmasına özen gösterin.

Badem ve kabuklu yemişler
Kas oluşumunu destekleyip, açlık hissini yatıştırır. Obezite, kalp hastalıkları, kas kaybı, kırışıklık oluşumunu, kanser ve yüksek kan basıncını engellemeye yardımcı olur.

Baklagiller
Kas oluşumu ile yağ yakımını sağlamanın yanı sıra sindirim sistemini düzene sokar. obezite, bağırsak kanseri, kalp hastalıkları ve yüksek kan basıncına karşı savaşır.

Ispanak ve diğer yeşil sebzeler
Yaşlanmayı geciktirecek molekülleri harekete geçirir. Kanser, kalp hastalıkları, obezite ve kemik erimesine karşı etkili bir silahtır.

Süt ürünleri
Güçlü kemik oluşumunu sağlar ve kilo kaybını hızlandırır. Kemik erimesi, obezite, kanser ve yüksek kan basıncı riskini azaltır.

Yulaflı besinler
Enerji verir, kolesterolü düşürür ve kan şekeri değerlerinin normal bir seviyede tutulmasını sağlar. Kalp hastalıkları, obezite, bağırsak kanseri ve şeker hastalıklarını engellemede etkilidir.

Yumurta
Kas oluşumunu sağlayıp, yağ oluşumunu engeller. Obeziteye karşı savaşır.

Hindi ve diğer beyaz etler
Kas miktarını artırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Obezite ve çeşitli hastalıklara karşı savaşır.

Fıstık ezmesi
Testosteron ve kas miktarında ciddi bir artış sağlar. Yağ yakımını hızlandırır. Obezite, kas kaybı, kırışıklık oluşumu ve kardiyovasküler hastalıkların oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Zeytinyağı
Kolesterolün düşük bir seviyede tutulmasını ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Obezite, kanser, kalp hastalıkları ve yüksek kan basıncı riskini azaltır.

Buğday ekmeği ve mısır gevreği
Vücudun yağ depolamasını engeller. Kalp hastalıkları, kanser, obezite ve yüksek kan basıncı gibi problemlere karşı etkilidir.

Ekstra-protein tozu
Hızlı kas oluşumunu ile yağ yakımını sağlar. Aşırı şişmanlığı önler.

Çilek ve böğürtlenler
Kalbi korur, görme duyusunu geliştirir, vücut denge ve koordinasyonunu sağlar. Hafızayı güçlendirir ve açlık duygusunu geçiştirir. Kalp hastalıkları, kanser ve obeziteye karşı etkilidir.

Benzer Yazılar;

Ofiste Sağlıklı Beslenme Önerileri

4 Adımda Güne Sağlıklı Başlayın!

Ebru Şallı’yla Göbek Eriten 7 Hareket

Selülitle Savaşan Yiyecekler!

 

2 Comments

  1. Bir oturuşta bir kavanoz fıstık ezmesi yiyen biri olarak nasıl mutlu oldum anlatamam:) Tabi bir kavanoz ye demiyor ama neyse 🙂

  2. […] İlgili İçerik; Kadınlar İçin Karın Kası Egzersizi ve Beslenme Önerileri […]

Yorumlarınız benim için değerli!