Kapsül Gardırop

Bu aralar hayatımda yeniliklere, sadeleşmeye gidiyorum. Ruhsal olarak kendimi sadeleşmeye adapte ederken aynı zamanda evde de değişiklikler yapmaya başladım. Daha ilk evlendiğimizde zaten eve çok fazla eşya almayacağız diye karar almıştık ve ona uyduk. Şimdi de ufaktan gardırop boşaltmaya geçtim.

İnternette tesadüfen kapsül gardırop tanımıyla karşılaştım. Aslında minimalize moda anlayışıyla gayet uyumlu olduğunu gördüm. Basic parçaları seçip bunlarla kombin yapıyoruz. Daha fazla fikir sahibi olmak isterseniz Türkiye’de ki bloglarda çok fazla bulamazsınız ama yabancı bloglara mutlaka göz gezdirin. Sizlerle bir kaç kapsül gardırop örneği paylaşacağım;

Bu tarz giyimde sadeleşmeye gitmek yarın ne giysem derdini de ortadan kaldırıyor. Vücudunuza en çok oturan ve kendinizi rahat hissettiğiniz kıyafetleri seçin ve neredeyse 1 yıldır giymediğiniz kıyafetleri atın. Dolabınızı da kendinizi de Yaz’a daha hafif hazırlayın.

Sevgilerle..

  1. Çok mantıklı, her sabah dolabı karıştırıp ne giysem demektense ♥

    1. Aynen bencede tam bir stres kaynagi ne giysem diye dusunmek 🙂

  2. Ara ara bunu düşünüyorum..sonra renkleri sevdiğimden ve elbise sevdamdan dolayı vazcayıyorum..ama en azından sürekli dolabımı elden geçirip ayıklıyorum..ve elden çıkarmadan yeni şey girmiyor dolabıma..

    1. Olsun ara ara ayiklamak bile yeterli bence 🙂

  3. Merhaba, ben bu konudan cok memnun kaldim. Saygilar.

    1. Begenmenize sevindim 🙂

Yorumlarınız benim için değerli!