Kaş-Kalkan'ın En İyi Yemek Mekanları

Geçen yaz tadı damağımızda kalan Kaş’ı bu sene doyasıya gezdik. 10 günlük tatilimizi orada değerlendirdik. Kaş’ta gezilecek yerler ve konaklama önerileri başka bir yazıda olacak. Zira yemek önemli konu ayrı yer vermek lazım 🙂

1- Hünkar

Kaş merkezde ve Kalkan merkezde iki şubesine de gittik Hünkar’ın. Geçen sene aklımda kalan tek yerdi. Kesinlikle beytisi yenmeli. Fırında çıtır çıtır oluyor ve lezzeti harika. Garsonlar ve işletmecisi çok güler yüzlü. (Kaş’ta somurtkan insan görmedik zaten).

IMG_3996

2- Lazoğlu’nun yeri

Burayı keşfetmemiz Patara plajından dönerken oldu. Ben hiç köfte ekmek arabasından yemek yememiştim. Çok acıkmıştık, deneyelim dedik. Harika bir manzarası var. Sahibi Orhan abi çok cana yakın ve güler yüzlü. Kokoreç, köfte ve tavuk yapıyor. Hepsi harika. Eşim her gittiğimizde ikişer ikişer yedi. Ekmeği de ayrı güzel. Yedikçe yiyorsunuz. Eğer yolunuz Kaş’a düşerse mutlaka uğrayın pişman olmazsınız.

IMG_14BF9F22F126-1

3- Tatlı için; Kaş Tava Dondurmacısı

Ben tava dondurması daha önce yememiştim. İstediğiniz çeşitleri seçiyorsunuz, taze meyvelerle gözünüzün önünde mis gibi dondurmanız hazır. Kaş merkezde büyük meydanın sonuna doğru gittiğinizde tava dondurmacısını görürsünüz. Mutlaka deneyin. İzlemesi çok zevkli yapılış videosunu instagram sayfamdan izleyebilirsiniz.

IMG_3971

4- Aylak Kafe

Güzel bir çay, sıcak bir ortam isterseniz; aylak kafeyi tavsiye ederim. Merkezde çocuklar için oyun alanı var. O yüzden meydanda epey gürültü oluyor. Bizim çocuk uyuyunca biz ara sokaklara doğru gittik. Hemen arka sokakta bu güzel kafeyi bulduk. Güzel çay bulmak zordur ama burası gerçekten çok hoş bir yer.

IMG_4003

5- Nereid Meyhanesi

Biz meyhaneye gidemedik, malum çocukla tatildeydik. Bu meyhanenin tavsiyesini çok almıştım. Mutlaka gidilmesi gerek çok sıcak bir ortamı var diye. Dışarıya kahkaha sesleri geliyordu zaten 🙂 Eğer yolunuz düşerse bir deneyin derim 🙂

FullSizeRender

Kalkan’da pek tavsiye veremeyeceğim çünkü nereye otursak mutsuz kalktık. 3 farklı yer denedik ama hepsi hayal kırıklığıydı. O yüzden biz Kalkan’a yakın yemek istersek Lazoğlu’nun yerine gittik. Diğer zamanlarda da Kaş’ta yedik. Sizin de tavsiyeleriniz olursa lütfen yorumlarda paylaşın.

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!