Kaybolan Enerjinizi Yerine Getirecek Besinler!

pg780693_e521__c6701c412833411ca7d008f1da8a36feBütün sene büyük bir özlemle beklediğimiz yaz hava bir kapatıp bir açsa da geldi. Yaz ayını beklerken hayalimiz hep deniz, kum, güneş oluyor. Fakat yazın herkes tatile çıkıp denize kavuşamıyor. Şehirde kalan da tatile çıkan da yazın güneşin boğuculuğundan nasibin alıp ister istemez bunalıyor.

Yaz aylarında genelde enerjimiz daha hızlı tükeniyor. Eğer siz de günlerinizi daha enerjik geçirmek için bir çözüm yolu arıyorsanız bu yazıda bir kaç önerim olacak.

Enerjinizi arttıracak besinleri öğrenerek buna göre beslenebilir ve daha dinç olabilirsiniz. İşte enerji veren en temel besinler;

Birinci kesinlikle muz. Güne daha enerjik başlamak için muz yiyebilirsiniz. Muz hem enerjinizi yükseltecek hem de kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Küçük bir parça çikolata da kendinizi daha mutlu hissetmenize yardımcı olur. Yulaf da kalsiyum ve magnezyum açısından oldukça sağlıklı bir besindir. Örneğin müsli yiyerek hem enerjinizi hem de formunuzu koruyabilirsiniz. Ben Eti Form’un Müsli’sini aldım tadı oldukça güzel. İçinde de oldukça besleyici meyveler ve yulaf var.

Yaz aylarında özellikle zeytinyağlı sebze yemeklerine ağırlık verebilirsiniz. Akşamları küçük bir parça dondurma veya meyve tüketebilirsiniz. Evde kendiniz de meyvelerden yapacağınız sağlıklı soğuk içecekler hazırlayabilirsiniz. Uğraşamam derseniz suyunuza yalnızca bir kaç damla limon sıkarak da c vitamini açısından zengin bir içecek elde etmiş olursunuz.

122-68930-venezuelan-tizana-recipe-1400607572

Source-Kaynak

Bu saydıklarım tabi ki tamamen enerjinizi yerinize getirecek bütün besinler değiller. Fakat yazın fast-food, ağır yağlı yemekler, işlenmiş gıdalar gibi zararlı yiyecekleri çıkartıp yerine daha sağlıklı besinleri koyduğunuzda zaten hem sağlığınızı hem de enerjinizi koruduğunuzu göreceksiniz.

Sevgilerle..

Benzer Yazılar;

Selülitten Kurtulmak İçin 17 Etkili Öneri

6 Adımda Daha Sağlıklı Bir Yaşam

Dr.Mehmet Öz’den 12 Sağlıklı Beslenme Önerisi

 

1 Comment

  1. […] artışa ve günün ilerleyen saatlerinde bir çöküşe neden olur. Aynısı, genellikle “enerji seviyenizi düşürebilecek ilave şekerlerle yüklü” olan “düşük kalorili” […]

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: