Kendi Plannerınızı Yapın!

Ajanda kullanmayı ve süslemeyi sevenleri şöyle alalım. Bu yazıda sizlerle çok basit bir şekilde planner oluşturma ve kendi ajandanızı süslemeniz için kolay çizimler paylaşacağım. Aslında planner diye geçen defterleri görmüşsünüzdür. Hazırları 70-80TL olanlardan bahsediyorum. Belki aynısı olmaz ama siz de emeğinizle kendi plannerınızı yapabilirsiniz.

Pinterest’te bir sürü ajanda süsleme taslakları var. Hatta o bannerların nasıl yapılacağını aşama aşama gösteriyor. Eğer detay isteseniz Pinterest sayfasına girip “planner diy” yazarak çok fazla örneğe erişebilirsiniz.

Planner yapmak aslında biraz bullet journal yapmaya benziyor.

“O ne ya?” derseniz sizi şu yazıya alalım –> Bullet Journal Nedir?

Ben burada birkaç basit örnek göstermek istedim. Kuru kalem, keçeli kalem veya renkli tükenmez kalemler kullanarak yapabilirsiniz.

Benim tavsiyem böyle bir defter yapmaya karar verdiyseniz mutlaka spiralli olanlardan alın. Sayfaları bittikçe yeni sayfalar takabileceğiniz açılan spirallerden olsun. Ayrıca aliekspress sitesinde renkli sayfa ayraçları var. Bu açılan spiralli defterlerin boyutlarına göre alıp kullanabilirsiniz. Bol bol da sticker almayı unutmayın lütfen 🙂

Yine internette wahshi tape diye aratırsanız bir sürü değişik desende bantlarla karşılaşırsınız. Bu tarz hobi malzemeleri aliekpresste ucuz olduğu için ben oradan alıyorum.

Gelelim ajanda süsleme için örneklere;

Ay şu “no spend month” tablosundan kendime de yapmam lazım 🙂

Sevgilerle..

 

Yorumlarınız benim için değerli!