Kendi Yatak Başlığınızı Yapın!

yatak dekorasyonu

Asla el becerim olmadığı halde diy fikirlerini çok severim. DIY demek do it yourself, yani kendin yap! Kendi yatak başlığını yapmak fikri bana çok ilginç geldi. Öyle zor falan değil. Tamamen yaratıcılığınıza kalmış bir olay. Hem yer kaplamıyor hem de aşırı uygun fiyata geliyor. Ayrıca kendin yaptığın için ekstra keyif veriyor.

IKEA ‘nın da bu prensiple çalıştığını biliyor musunuz? Eşyaları kendiniz monte ettiğiniz için o eşyayla özel bir bağ kuruyormuşsunuz. Montaj sırasında küfür etseniz bile 🙂

Yatak başlığı yapımı için ihtiyacınız olan şey; ince tahta çıtalar, kumaş parçası ya da desenli kalın naylon, silikon tabancası ve duvara nasıl asmayı düşünüyorsanız ona uygun aparatlar.

diy-fikirleri

Aslında küçük ve hafif bir şey olduğu için çift taraflı bant bile duvara asma konusunda yardımcı olacaktır. Hatta daha büyük yapıp hiç duvara asmadan duvar ve yatak arasına sıkıştırarak bile kullanılabilir bence 🙂

Önemli olan desenli kumaşı iyice gerdirerek tutturabilmek. Yatak odası dekorasyonunuza uygun renklerde bir kumaş harika duracaktır. 

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!