Kendime Sabah Rutini Oluşturuyorum

Kendime sabah rutini oluşturuyorum ve tabi ki bunu hemen buradan paylaşmalıyım. Çünkü buraya yazdığım şeylerde daha istikrarlı davranıyorum.

Söze şöyle başlamak istiyorum; sabah rutini dendiğinde ilk akla gelen kural sabah 5’te kalkmak! Başarılı olmak için her gün sabah 5.30’da kalkmanız gerektiğini söyleyenleri görmezden gelin çünkü bu doğru değil.

Sabah rutininiz olmasını istediğiniz her şey olabilir. Bunu siz belirleyeceksiniz. Ben yalnızca bana iyi geldiğini düşündüğüm şeyleri sabah saatlerine aldım. Belki bunlar sizin akşam rutininiz olabilir. Tamamen size kalmış.

Sabah Rutini Nasıl Olmalı?

Sabah rutini, güne olumlu ve dikkatli bir şekilde başlamak için genellikle uyandıktan sonra uyguladığınız bir dizi alışkanlık veya ritüeldir. Örneğin parkta yürüyüşe çıkmak, yoga yapmak veya egzersiz yapmak gibi şeyler olabilir. Hatta uyanır uyanmaz bir bardak su içmek kadar basit olabilir.

Bu yazı da ilgini çekebilir: Erken Kalkmak için 5 Etkili Yöntem

Bir sabah rutinine sahip olmak, bir düzen duygusu oluşturmanıza, ruh halinizi yükseltmenize ve günün geri kalanının iyi geçmesini sağlar. Ayrıca güne başlamadan önce yapılacaklar listenizi veya gününüzü planlamak, daha organize olmanıza ve gününüzü verimli bir şekilde geçirmenize yardımcı olur.

Verimli sabah rutini sabah 9’da uyanmak, bir bardak su içmek ve sizi topraklamak için ayaklarınızı yere koymak olabilir. Aynı şekilde, sabah insanı değilseniz, kendinizi daha erken uyanmaya zorlamayın, çünkü buna gerek yoksa eğer daha hızlı tükenirsiniz.

Ve unutmayın her gün aynı şeyleri yapmak zorunda değilsiniz. Ruh halinize veya mevsimlere göre biraz esnek olmaya özen gösterin.

Şimdi kendi uygulayacağım sabah rutinini paylaşmak istiyorum.

07:30 Uyanma

07:45 Meditasyon (Bunun için bir telefon uygulaması kullanıyorum)

08:10 Egzersiz (En az 30 dakika. Şu an Chloe Ting Hourglass Challenge uyguluyorum 28 gün sürecek)

Çocuğum uyanana kadar kitap okuyorum ve o uyanınca kahvaltı hazırlıyoruz.

Ben egzersizi günün ilerleyen saatlerine bırakırsam asla yapamıyorum. Ayrıca araştırmalara göre erken saatte aç karnına yapılan egzersizin daha etkili olduğu ortaya çıkmış. Bir başka öneri ise sabah rutininize bir aktivite ekleyin, bu sizin için keyifli ve mutluluk verici bir şey olabilir. Örneğin, sevdiğiniz bir kitabı okumak, müzik dinlemek, resim yapmak veya hobilerinizle uğraşmak gibi.


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

2 Comments

  1. I follow you and invite to follow my blog

  2. […] hayatımda yeni bir düzene geçtim. Diyete başladım, kişisel bakım rutinlerimi ve sabah-akşam rutinlerimi oluşturdum. Bu düzenden de oldukça memnunum. Diyete başlayarak 15 günde 4 kilo verdim hala da […]

Yorumlarınız benim için değerli!