Kimyasalsız Doğal Temizlik

Atıksız yaşam, doğal ürünler kullanmak, kimyasalsız ev temizliği vb.. Artık çoğu tüketici kimyasalsız ürünlere yöneliyor. En pratik çözüm ise evdeki malzemelerle mükemmel temizliği sağlamak. Kimyasal kokusu günlerce evden çıkmıyor ve çok rahatsız edici. Kimyasalsız doğal temizlik bu yazının konusu.

Bugün, benim için, evime kimyasal şeyler püskürtme düşüncesi neredeyse akıl almaz. Evet, devir kesinlikle değişti! Özellikle  de benim gibi çocukları gereksiz toksinlere maruz bırakmanın sonuçları konusunda biraz titizseniz. Doğal temizlik ürünleri tarifi ara sıra paylaşıyorum. Bu da onlardan biri.

Kimyasalsız Doğal Temizlik

Birkaç yıl önce, bir arkadaşım beni sirke ile temizlemeyle tanıştırdı ve kaç kişinin bunun geleneksel temizlik ürünlerine karşı çok güvenli, kimyasal içermeyen, bakterilerin %99’unu öldüren ve çok daha ekonomik olduğunu bilmediğime şaşırdım. Büyük mağazalardaki raflarda bulduğunuz organik etiketli ürünleri satın almaktan çok daha kolay.

Temizleme Beyaz Sirkesi kullanarak yaptığım ev yapımı bir temizleyicim var. Çocuk kıyafetleri, iç çamaşırları ve yatak örtülerinde yumuşatıcı yerine de sirke ve lavanta yağı kullanıyorum. Aslında doğal temizleyiciler yapmak demek çocuğunuzun en sevdiği oyuncakların üzerine sıkmak üzere olduğunuz şişeye ne koyduğunuzu tam olarak bilmenizdir. Doğal temizlik ürünleri ev yapımı olunca çok daha güzel oluyor.

Sevmediğim ve çabucak düzeltmeyi öğrendiğim şey, sirkenin çok belirgin kokusuydu.  Limon kabukları ve biberiye, sirke kokusunu nötralize etmek için kullanabileceğiniz iki harika, güçlü ve temiz kokulu şeydir. Evde küçük bir çocuğunuz varsa ve oyuncaklarınızın ve oyun yüzeylerinin temiz olmasını istiyorsanız güvenle kullanabilirsiniz.

Doğal Temizleyiciler

Şu an evde yavru bir köpeğimiz var ve tuvalet eğitimi devam ediyor. Yerleri sirke ile siliyorum ama kokusu berbat. O yüzden biberiye ve limon kabuğu bu kokuyu da bastırıyor.

Temiz, boş bir sprey şişesi bulmanız gerek. Diğer temizlik ürünleriyle birlikte kullanılmamış, ekstra konsantre olan ve özellikle temizlik, kabartma tozu ve bazı yeniden kullanılabilir temizlik bezleri için bazı Temizleme Sirkesi.  1 ölçü sirke – 3 ölçü su ile seyreltilebilir.

Diğer malzemeleri de ekliyorum ve 1 gün bekletiyorum. Biberiye ve limonlu sirkemden bir oyuncak silmek için birkaç damla denedim, onu sildim ve parlak, ışıltılı ve en önemlisi bakteri içermeyen bir oyuncak elde ettim. Küçük çocukları olan arkadaşlarımız olduğunda, benim için hemen hemen aynı derecede önemli olan oyuncaklarımı mikrop ve kimyasallardan arınmış tutabileceğimi bilmek içimi rahatlatıyor. 

Ayrıca bazen sirke, karbonat ve su üçlüsünü kullanıyorum. Bu da bakterileri yok eden bir karışım oluyor.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!