Kış Ayları için Kısa Bir Kitap Okuma Listesi

Bu liste özellikle kış aylarını kısa okumalar ve az kitapla kapatmak isteyenler için. Uzun bir yıl listesine başlamadan önce aşağıda listelediğim her biri birbirinden güzel ve nitelikli kitaplarla başlayabilirsiniz. Kış Ayları için Kısa Bir Kitap Okuma Listesi yazım umarım ilham verici olur.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: 250 Sayfadan Az Mutlaka Okunması Gereken Klasik İnce Kitaplar – Classics That Must Be Read Less Than 250 Pages

Bu yazıda sadece 3 adet kitap önerisi bulacaksınız. Bu kitaplar oldukça güzel ve derin kitaplar. Kış ayında minimal ama etkili bir kitap okuma listesi arayanlar için bence harika. Ruh haliniz ve edebi iştahınız ne olursa olsun bu kitaplara şans verebilirsiniz. Beyaz Diş çocukluğunuzdan aşina olduğunuz ama asıl etkisini kış mevsiminde daha iyi hissedeceğinizi düşündüğüm için bu listeye eklendi.

Kısa Bir Kitap Listesi

  1. Görenler Olmuştur – Vuslat Çamkerten

Vuslat Çamkerten, Görenler Olmuştur’da yer alan öykülerinde büyülü sonlar yaratıyor. Hayat sıradan bir şekilde ilerlerken, bu akışı toz duman edenleri anlatıyor.

2. Beyaz Diş – Jack London

Jack London’ın Issız Diyarı, yabanı, buz kalpli Kuzey Toprakları’ndaki hayatı konu edindiği ikinci romanı Beyaz Diş’ tir. Vahşetin Çağrısı’ na kendini bırakmış bir annenin yavrusu Beyaz Diş’ in diyarıdır anlatılan. Onun hayranlık uyandırıcı zekâsı ve içgüdüleriyle kendini var edişinin ve “insan tanrılar” ın yaşamına geri dönüşünün enfes hikâyesi…

3. Vahşi Kızlar – Ursula Le Guin

Nebula Ödülü’ne layık görülmüş bu çalışmada, kılıç ve ipek toplumunda esir alınmış, adaleti bulma azimleri onları şiddetli ve aşkla dolu bir sona kavuşturan iki “toprak çocuğunun” hikâyesi anlatılmaktadır.

Bu yazı da şu eser de olmalıydı dediğiniz öneriler varsa lütfen yorumlarda belirtin. Böylece zengin bir kitap listesine sahip olabiliriz. Yakında kar yağacak, kitap, kahve ve battaniye üçlüsü geliyor demek. Bazen insanlarla anlaşmak benim için o kadar zor ve yorucu ki kitap okumadığım bir ay düşünemiyorum. Kış aylarının verdiği depresyon şu an üst düzeyde. En güzel rahatlama yöntemim ise okumak ve yazmak.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!