Kitap İncelemesi: Şehirdeki Gizemli Sinyal – Faruk

Caner Sarıoğlu tarafından kaleme alınan Şehirdeki Gizemli Sinyal – Faruk kitabı oğlumun son zamanlarda en severek okuduğu kitaplardan oldu. Öğretmenimiz bu dönemin başında çok güzel nitelikli çocuk kitaplarından oluşan bir liste hazırladı. O listeyi paylaştığım videoyu aşağıya bırakıyorum. Faruk da bu kitaplardan ilkiydi.

Tanıtım bülteninden;

O sabah hiçbir şey normalde olduğu gibi değildi. Faruk annesini televizyon karşısında, babasını da telefon başında buldu. Kimse kahvaltıyı hazırlamamıştı. Aynı tuhaflıklar dışarıda da devam ediyordu. Faruk’un hiçbir arkadaşı onunla bahçede oynamak istemiyordu. Anne babalar, çocuklar, gençler, yaşlılar ve hatta kedi köpekler… Şehirdeki herkes kendini teknolojik aletlere kaptırmıştı. Hepsi teknoloji bağımlısı olmuşken Faruk neden olmamıştı? Peki, bu sorunu tek başına nasıl çözecekti?
İşte Faruk’un süper kahraman olma hikâyesi böyle başlıyordu…

Kitabın yazarı aynı zamanda Instagramda çoğu kişinin tanıdığı fenomen öğretmenlerden. Kendisini etiketleyerek fotoğrafı paylaştığımda bize Faruk’un boyama sayfasını gönderdi. Oğlum o kadar mutlu oldu ki! Hem de çok şaşırdı. Sevdiğin bir kitabın yazarıyla iletişime geçmek biz küçükken hayal gibi bir şeydi. Şimdi ise bir tıkla saniyeler içinde iletişime geçiyorsunuz. Bu bir çocuk için çok heyecan verici bence.

Kitap aslında oldukça güncel bir konuyu da işliyor. Bir sabah Faruk bir uyanıyor herkes ekrana bakıyor. Kimse kafasını ekrandan kaldırmıyor. Bazı sahneler aslında tam da şu anda olanlarla aynıydı. İtiraf edeyim bir edebiyatçının oğlu olmasına rağmen bizimki okumayı hiç sevmiyor. İlk kez bir kitabı elinden bırakmadan okudu diyebilirim. Tüm ilkokul öğrencilerine tavsiye ediyorum. Hem şimdi Faruk’un ikinci kitabı da çıktı. Sınıftaki Gizemli Saat Faruk sevenlerinin ilgisini çekecektir. Bu tarz seri kitaplar çok güzel.


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

1 Comment

  1. […] Çağla’nın Yazı Önerisi: Kitap İncelemesi: Şehirdeki Gizemli Sinyal – Faruk […]

Yorumlarınız benim için değerli!