Kolay Kilo Vermek İçin Hayatınızda Minik Değişiklikler Yapın!

fb53564d8b568d07dd3632e57424e734

Burada sıralayacağım 5 öneri sizi kesinlikle zayıflatacak ama asla tek başına değil 🙂 eğer kilo vermek istiyorsanız mutlaka diyete ve spora zaman ayırmalısınız. Eğer çok kiloluysanız önce diyetle bir kaç kilo verdikten sonra spora başlamanızda fayda var. Bu öneriler size kilo vermenizde adım adım yardımcı olacak öneriler;

İlk olarak kahvaltıyı kesinlikle ihmal etmeyin. Hem bence kahvaltı günün en güzel öğünü 🙂 Eğer işe gidiyorsanız sabah yalnızca 15 dakika daha erken kalkarak kahvaltı yapabilirsiniz. Bunu sizi gaza getirmek için kafadan atmıyorum. Her sabah uyandığım saatten yalnızca 15 dakika erken kalkıyorum ve sadece yağdan oluşan pastahane poğaçası yemek yerine evde sağlıklı kahvaltıyla besleniyorum.

Diğer ufak adım ise televizyon karşısında yemek yemekten vazgeçin. Evet biliyorum sevdiğiniz dizi başlarken karşısına oturup yemek yemek çok zevkli ama sizi daha çok yemeğe teşvik edebilir. Onun yerine akşam yemeğinizi mutfakta televizyon olmadan yiyin ve karnınız tıka basa doymadan kalkın.

Akşamları sadece salata yemeğe karar verdiyseniz onu en sağlıklı ve hafif şekilde tüketin. Soslarla ve yağlarla zenginleştirmek yerine sadece az miktarda zeytinyağı ve limonla tatlandırın. Çünkü salata sosları da ayrı bir kalori demek.

Yemeklerden sonra dişlerinizi fırçalamayı deneyin. Gerçekten de dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir şeyler atıştırmak içinizden gelmeyecek. Özellikle akşamları çayın yanında bir şeyler atıştırmak alışkanlığınız ise akşam yemeğinden sonra dişlerinizi fırçalayın.

Yemeklerden önce 1 bardak su için bu size tokluk hissi verecek ve daha az yemek yiyeceksiniz.

Eve atıştırmalık krakerler, çikolatalar veya çekirdek almayın. Eğer gözünüzün önünde olmazsa canınız da istemez.

Şimdilik benim önerilerim bu kadar. Sizinde katmak istediğiniz öneriler olursa yorumlarda görmek isterim. Kendinizi her zaman sevin ve diyet kelimesi yerine sağlıklı besleniyorum cümlesini getirin. İşiniz daha kolay olacaktır.

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!