Kolları İnceltme Yöntemleri

kol-inceltme

Doğumdan sonra aldığım kiloları daha yeni yeni veriyorum. Yaklaşık 2 haftadır kaçamaksız gayet sağlıklı tercihler yapıyorum. Göbeği kolayca inceltiyorum gibi ama o kalınlaşan kollar incelmiyor bir türlü. Kilo almak değil ama vermek gerçekten çok zormuş 🙁 Kilo verirken en sinir bozucu bölge olan kollar nasıl incelir? bakalım.

Bu arada evde sıkılaşmak seksi bir karın kası yapmak için sizi bu yazıya alayım –> TIK.

Öncelikle kadınların en büyük korkusu, eğer ağırlıkla çalışırsam kollarım daha da kalınlaşır. Bir kere bu yanlış düşünceden sıyrılın. Öyle kalın, kaslı kolları yapmak için insanlar haftanın her günü spor salonlarında 10 kg ağırlıklarla çalışıyorlar. Üstüne bazıları protein desteği alıyor. Yani evde bizim 1lt’lik şaşal şişeyle o kolları kasla doldurup kalınlaştırmamız biraz zor. O yüzden bu düşünceden kurtulun.

Kol inceltme ve sıkılaştırmak için jeller de satılıyor piyasada. Arkadaşım dün birini kullanmaya başladı. Eğer gerçekten incelme olursa bu yazıyı yaklaşık 1 ay sonra güncelleyip durumu bildiririm. Ben bu tarz ürünleri pek kullanmıyorum.

İlk olarak diyet şart arkadaş! Ama öyle bir yapılıp bir bozulandan değil. Az az sık sık yemeli ve sağlıklı öğünler tüketmeliyiz. Az az derken gerçekten az. Yani ben bir personel trainer’la çalışırken bir akşam yemeğim sadece 3 yemek kaşığı bulgurdu düşünün. Her öğünde o masadan aç kalkmalısınız ki mideniz küçülsün ve alışsın. Eğer fazla kiloluysanız mutlaka bir diyetisyenden yardım almalısınız. Ben ilk 4 kilomu verirken öyle vermiştim. Sonradan kendi öğünlerimi oluşturmaya başladım.

kollar nasıl erir

Diğer önemli şey de kesinlikle hareket. Evinizde dumbell yoksa 1 litrelik şaşallara suyu doldurun ve Youtube’dan bir kol çalışması bulup başlayın çalışmaya. Başarıya götüren şey sürekliliktir unutmayın. 3 gün yapıp bırakırsanız hiç bir etki göremezsiniz. Ben şu videoyu yapmaya başladım 2 gün önce. Her gün yapacağım. Kolumu da ölçüp incelme var mı o şekilde takip etmeyi düşünüyorum. Unutmayın ki bölgesel zayıflama diye birşey yok. Tüm vücudu çalıştırmalı ve mutlaka sağlıklı beslenmelisiniz. Sağlıklı beslenme ve spor motivasyonu için Instagram hesabımı takip edebilirsiniz –> hcagla.com_

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!