Korku

image.jpeg

Facebook’ta bu aralar devamlı dolaşan “Büyük İstanbul Depremi” konulu yazılar ve fotoğraflar yüzünden neredeyse geceleri uyuyamıyorum. Her an deprem olur mu ya diye düşünüyorum. Kendim için korkmuyorum tabi ki. Oğlum, kardeşim, eşim, annem, babam tüm yakınlarım için korkuyorum. Göçük altında kalır mıyım diye düşünüp duruyorum. Sonra bununla ilgili yazılar okuyorum tek ben değilim diyerek biraz rahatlıyorum.

Bu bir ihtimal korkusu. Belki de hiç deprem olmayacak. Olsa bile ev çökmeyecek. Yani bu korkuyu atlatmak aslında kolay.

Bir de gerçek, yüksek ihtimal olacak, yaşadığın ülke yüzünden korkularımız var şimdi. Kadıköy, Taksim gibi kalabalık yerler tehlikeli. Hava güzelse sahil kenarları tehlikeli. Alışveriş merkezleri tehlikeli. Havalimanları belki en güvenli yerlerdir diyorsunuz ama 3 canlı bomba girebiliyor. Diğer kontrolsüz yerleri düşünemiyorum bile. Okulunun önü tehlikeli. Evinin önü tehlikeli. Arabanın içi tehlikeli.

Vezneciler patlamasından 1 gün önce aynı saatte kardeşim o duraktaydı. İstanbul Üniversitesinin mezuniyet töreni için. Bütün aile 1 gün önce biz oradaydık. Havalimanı patlamasında Facebook’tan bir hocam 1 gün önce oradan kızımı aldım yazmış. Bazıları 1 saat önce, 10 dakika önce oradaydı. Şimdi kurtulduk. Yarın ne olacak?

  1. İçim aynen sıkışıyor sizin gibi….

Yorumlarınız benim için değerli!