Küçük Oturma Odaları için Dekorasyon Fikirleri

Bizim toplumda kesinlikle alınması gerekenler diye bir liste var sanırım. İlla o gümüşlük, dev yemek masası, kocaman televizyon ünitesi alınacak. O eşyaları mutlaka alıyoruz çeyiz diye. Küçük bir eve yerleşince de daraldıkça daralıyoruz.

Bu yazıda daha sade eşyalarla dekorasyon fikirleri var. Öncelikle eşyalarınızı kesinlikle açık renklerden seçin, daha ferah bir ortam olacaktır. Yemek masası olarak bulabilirseniz katlanır daha portatif masalardan yana kullanın (Ikea bu konuda çok başarılı).

Televizyon ünitesini büyük bile alsanız bol dolaplı ve çekmeceli bir model seçmeye çalışın. Fazla olan tüm eşyaları ortadan bu şekilde kaldırabilirsiniz.

Kitaplığınızı üst kısma raf olarak yaptırabilirsiniz. Hem yer kaplamıyor hem de bence daha şık duruyor. Benim kitaplığım da şu anda duvarda raflar olarak bulunuyor. İnternetten tek tek seçtiğim rafları duvara monte ettik sadece. Çok memnunum.

Bir 3’lü, bir 2’li ve iki tane tekli koltuk almak zorunda değilsiniz. Geniş ama az koltukla da salonda misafir ağırlayabilirsiniz.

Ne kadar az ve sade eşya o kadar iyi. Eşyalarınızı alırken kullanışlı ve kaliteli olmasına özen gösterin.

Sevgilerle..

  1. Yorumalrınıza katılıyorum. Fazla eşya gerçekten kişiyi yoruyor. Çok faydalı bir yazı olmuş. Tebrikler

Yorumlarınız benim için değerli!