Kullandığınız Ürünlerin İçerikleri Gerçekten Temiz Mi?

Şimdi size süper bir uygulama önereceğim. Uygulamanın ismi Think Dirty. Bu uygulama barkod okutma yöntemi ile bir ürünün içeriğini size söylüyor. Fakat Türk menşeeli ürünler genelde çıkmıyor. Elle ismini yazarak bulabilirsiniz çoğu ürünü. İçtiklerine göre kırmızı ya da yeşil uyarı veriyor. Kırmızı kirli içerik. Yeşil ise temiz içerik. Bu AppStore’da yer alan bir uygulama. Bir de Android için Play Store uygulaması var.

Bunun ismi de Ingredio Beta. Bu uygulamada ise içeriği çekip uygulamaya yüklüyorsunuz ve içeriğine göre puan veriyor. Ben bu uygulamayı daha kullanışlı buldum fakat App Store’da yok. Şimdi gelelim bazı ürün incelemelerine. En çok kullandıklarımdan Bee Beauty sabunları (her gün yüzümü bu sabunlarla yıkıyorum) şöyle çıktı;

Bee Beauty Sabunları

Nispeten temiz içerikli diyelim.

Örneğin ilk 2 yılında organik, temiz içerikli diye kullandığım Mustela bebek şampuanı kırmızı çıktı. İçeriğindeki parfümden dolayı. Gerçi internet sitesinde de zaten %90 temiz içerik olarak satılıyor.

Son1 yıldır kullandığım Eyüp sabri Tuncer marka bebek şampuanı yeşil çıktı. Yani bu temiz içerik demek, bu oldukça ferahlattı.

Ayrıca tamamen organik denilen Amway ürünleri üzülerek söylüyorum ki Kıpkırmızı çıktı. Bu da evdeki amwaylerin çöpe gitmesi demek oluyor. Makyaj malzemelerinden diş macunlarınıza kadar tüm ürünler için bu denetlemeyi yapabilirsiniz. Bu arada her ürünü yeşil çıkan bir marka söyleyim o da Burt’s Bees oldu.

Uygulamayı bana tanıtan arkadaşım Kontesce hesabından zaman zaman böyle ürün incelemeli yapıyor.

Ben de kendi Instagram hesabımdan ara ara sık kullandıklarımızın içeriklerini paylaşacağım. Instagram sayfam yalnızca beslenme değil hayatın her alanında nasıl daha sağlıklı yaşarız kısmına odaklanıyor yavaş yavaş.

Eğer sizin de temiz içerikli bildiğiniz markalar varsa lütfen bana yazın. Yorumlardan birbirimize fikir verebiliriz.

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!