En İyi 5 Kültür-Sanat-Edebiyat Blogu 2021

Bu yazı, milyonlarca sayfa içinde, pop-up reklamlara maruz kalmadan biraz sanat, kültür ve edebiyat okuyalım diyenler için. Günümüzde edebiyat, kültür, sanat ya da tarih sadece sosyal medyada 3-5 kelime başlığına sıkışmış görünebilir. Fakat gerçekten “okumak” isteyenler için içi dolu blog sayfaları mevcut. Bu yazıda En İyi 5 Kültür-Sanat-Edebiyat Blogu 2021 konusunu inceleyelim istedim.

Bu blogu açarken aklımda birçok fikir vardı. Blog zaman zaman konu değiştirdi ama Edebiyat ve Sanat her zaman baş konum oldu. Ancak eğlence haberlerinin, popülerlik ve okuyucu kitlesi açısından sosyo-politik haberleri bile geride bıraktığı bir çağda, sanatı, edebiyatı ve felsefeyi yeniden halkın ilgisinin merkezine yerleştirmek için umut var mı?

İlginizi Çekebilir; 250 Sayfadan Az Mutlaka Okunması Gereken Klasik İnce Kitaplar – Classics That Must Be Read Less Than 250 Pages

Bir kitap aşığıysanız ve okuma listeniz sürekli olarak aynı döngüye giriyorsa, iyi bir edebi blog daha sonra ne okuyacağınıza karar vermenize yardımcı olabilir. Wattpad kesinlikle bu listede değil. Çünkü editöryal kontrol eksikliği nedeniyle Wattpad.com, katkıda bulunanlar arasındaki büyük popülaritesine rağmen okuyucular ve yayıncılar tarafından ciddiye alınmıyor. Başarılı olma şansı olan herhangi bir edebi blog, güvenilir editoryal standartları korurken çok sayıda gelen bilgiyi ve okumayı da işleme kapasitesine sahip olmalıdır.

En İyi 5 Kültür-Sanat-Edebiyat Blogu 2021

Bunlardan biri egoist okur. Ara sıra girip biraz okuma yapıyorum bu sayfadan. Özgün, kopya olmayan yazılar olduğunu düşünüyorum. Sonuçta internet sadece tık haberciliği yapan sitelerden ibaret değil.

Oguz atay sözleri
Oğuz Atay

Diğer kendine has sayfa; Oggito.com

https://oggito.com/

Yabancı blogları seviyorsanız http://www.litkicks.com/ bir diğer önerim olacak. Detaylı anlatımları ve farklı bakış açılarıyla sevdiğim bir blog.

Yeni keşfettiğim ise https://www.sehriyar.info/ Osman Aydoğan’ın sayfası. Mutlaka okunmalı.

Tarihli Sanat sitesi de sık sık okuduğum sayfalardan. Edebiyat tarih ilişkisi bilinmekte ama burada tarih ve sanat bambaşka bir şekilde ele alınıyor. Okudukça ufuk açan özgün bloglardan biri.

Tarihli Sanat

Sizin de sevdiğiniz ve mutlaka okunmalı dediğiniz kültür, sanat ve edebiyat blogları varsa yorumlarda yazarsanız çok mutlu olurum.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: